Manisa Büyükşehir ve OSB, ortak projeleri görüştü

Manisa Büyükşehir ve OSB, ortak projeleri görüştü

MANİSA Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin (MOSB) ortaklaşa yürüteceği projelerle ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

MANİSA Büyükşehir Belediyesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin (MOSB) ortaklaşa yürüteceği projelerle ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek'in de yer aldığı toplantıda, 'Elektrikli Otobüs' projesi, OSB kavşağı gibi projelerin detayları ele alındı.

Manisa'da ulaşım noktasında çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin, MOSB işbirliğiyle gerçekleştireceği projeler için değerlendirme toplantısı yapıldı. MOSB'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, Organize Sanayi Bölgesi Başkan Danışmanı Nihat Akyol ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Funda Karaboran yer aldı.

Toplantının ana gündem maddelerinden biri, Büyükşehir Belediyesi ve MOSB işbirliğinde yapılacak OSB kavşağı oldu. Büyükşehir Belediyesi ve OSB yönetimi, OSB kavşağına yapılacak kavşakla ilgili proje üzerinde detaylı görüşmeler yaptı. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan ve Organize Sanayi Bölgesi'nin proje partneri olduğu 'Elektrikli Otobüs' projesinin şarj istasyonu görüşüldü. MOSB içerisinde, MOSB tarafından yapılacak olan şarj istasyonuna ilişkin detaylar ele alındı. OSB servis güzergahlarıyla ilgili görüşmelerin de yapıldığı toplantıda, MOSB'den gelen talep üzerine OSB ile Manisa Tren Garı arasında Devlet Demir Yolları üzerinde bir hat kiralaması yapılarak servis taşımasının trenle yapılması görüşmesinde de bulunuldu. Toplantıda ayrıca Ali Rıza Çevik İlkokulu için Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan projesinin yapımında OSB Başkanı Sait Türek tarafından bir bölümünün ailesi adına bağışçı olarak yapılması konusu görüşüldü.

İlker KILIÇASLAN/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS