Manisa'da toplu ulaşıma zam

Manisa'da toplu ulaşıma zam

MANİSA'da şehir içi halk otobüsü ücretlerine zam yapıldı. Kartlı binişlerde 2 lira olan tam bilet, 2 lira 25 kuruşa; öğrencilerde ise 1 lira 50 kuruş olan

MANİSA'da şehir içi halk otobüsü ücretlerine zam yapıldı. Kartlı binişlerde 2 lira olan tam bilet, 2 lira 25 kuruşa; öğrencilerde ise 1 lira 50 kuruş olan fiyat, 1 lira 75 kuruşa yükseldi.


Manisa merkezinde şehir içi halk otobüslerinin biniş ücretlerine zam kararı alındı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan değişiklikle birlikte ulaşıma 25 kuruşluk zam geldi. Yeni ücret tarifesiyle birlikte, şehir içinde tam bilet 2 liradan 2 lira 25 kuruşa, öğrenci bileti ise 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa çıktı.


Ayrıca Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılan Muradiye Kampüs hattında da 2 lira 25 kuruş olan tam bilet, 2 lira 50 kuruşa; öğrenci bileti ise 2 liradan 2 lira 25 kuruşa yükseldi. Manisa 155 Nolu Şehir içi Denetimli Özel Halk otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Erdoğan Akatmacı, fiyat artışının fazla olmadığını belirterek, son bir yılda akaryakıta yüzde 44 zam geldiğini, ancak kendilerinin taşıma ücretlerinde sadece yüzde 12 artış yapabildiklerini ifade etti.


Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS