Manisa'dan Şanlıurfa'ya yardım eli

Manisa'dan Şanlıurfa'ya yardım eli

MANİSA'daki 2 lise öğrencisinin okul bünyesinde başlattıkları 'Orda Bir Köy Var Uzakta, O Köy Bizim Köyümüzdür' adlı yardım kampanyası destek gördü.

MANİSA'daki 2 lise öğrencisinin okul bünyesinde başlattıkları 'Orda Bir Köy Var Uzakta, O Köy Bizim Köyümüzdür' adlı yardım kampanyası destek gördü. Toplanan kırtasiye malzemeleri, giysi ve ayakkabıların, Şanlıurfa'nın Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu'ndaki öğrencilere göndereceği belirtildi.


TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 11'inci sınıf öğrencileri Başak Doğan ile Feyza Altuncu, Güneydoğu Bölgesi'nde tarım işçilerinin öğrenim gören çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için okulları bünyesinde, mart ayında, 'Orda Bir Köy Var Uzakta, O Köy Bizim Köyümüzdür' adlı yardım kampanyası başlattı. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Şanlıurfa'da yardım yapılacak Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu ve öğrenci sayısı belirlendi. Yaklaşık 1 aydır süren kampanya çerçevesinde bazı öğrenciler harçlıklarından aldıkları kırtasiye malzemelerini bağışlarken, bazı öğrenciler ve veliler ise defter, kitap, boya kalemi, giysi ile ayakkabı yardımında bulundu. Okul bünyesinde başlattıkları kampanyaya hem öğrencilerin hem de veliler yoğun ilgi gösterdi.


Öğrencilerden Başak Doğan, "Kampanyaya ilk olarak kendi harçlıklarımızla başladık. Ardından okul bünyesinde kampanyaya destek büyüdü. Kampanya çerçevesinde yaklaşık bir ay içerisinde 50 öğrencinin ihtiyacını karşılayacak kadar kırtasiye malzemesi, kitap, defter, giysi ve ayakkabı topladık. Bu kampanyamızda toplanan yardım eşyaları öğrenci kardeşlerimize ulaştıktan sonra başka bir kampanya daha başlatıp, başka öğrenci kardeşlerimizi sevindirmeyi hedefliyoruz" dedi.


Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi Müdür Vekili Cihat Gülseven ise, okul bünyesinde başlatılan kampanya ile öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunu artığını belirterek, toplanan malzemelerin PTT Kargo aracılığıyla bu hafta sonu Şanlıurfa'daki Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu'na gönderileceğini dile getirdi.


İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS