MHP'de birinci kriter 'sadakat'

MHP'de birinci kriter 'sadakat'

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, yerel seçimlerde aday belirlerken birinci şartlarının sadakat olduğunu söyledi.

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, yerel seçimlerde aday belirlerken birinci şartlarının sadakat olduğunu söyledi. Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için de Başkan Cengiz Ergün ile çok iyi bir rüzgar ve uyum yakaladıklarını dile getirdi.


Yerel seçimlere bir yıl olmasına rağmen Manisa'da partiler, aday belirlemek için çalışmalara başladı. CHP'de ilçe belediye başkan adaylıkları için isimler dillendirilirken, AK Parti'de de Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için yarış başladı. MHP'de ise ilçe belediye başkan adayları ve Büyükşehir Belediyesi başkan adayı belirleme çalışmaları, Genel Merkez'in talimatıyla başlayacak.


MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, 18 Mart'ta yapılacak büyük kurultaya hazırlandıklarını, kurultaydan sonra her şeyin netleşeceğini ifade etti. İl Başkanı Öztürk, "Şu anda hiç kimse adayımız diyemem. Ama bizim için birinci şart sadakattir. Lidere ve Genel Merkez'e sadakat önceliğimiz olacaktır. Yine teşkilatla geçinme noktasındaki süreç de ayrı olarak değerlendirilecek. Çok önemli gördüğümüz diğer bir unsur da halkta karşılığının olmasıdır. Adaylarımızı bu kriterlere göre belirleyeceğiz" diye konuştu.


MHP İl Başkanı Öztürk, Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için şu anda isim vermesinin doğru olmayacağını belirtip, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile sahada hep birlikte hareket ediyoruz. Çok güzel bir rüzgar ve uyum yakaladık. Bu kamuoyunda da görülüyor. Uyumun olduğu ortada, net bir şekilde gözükmektedir. Genel Merkez'den talimat geldiğinde çalışmalara başlayacağız" dedi.


Nermin UÇTU / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS