Yunusemre'den modern pazaryeri

Yunusemre'den modern pazaryeri

MANİSA'nın Yunusemre Belediyesi, Güzelyurt Mahallesi'ndeki 30 bin metrekarelik alana yapacağı 4 katlı modern pazaryeri için yüklenici firmayla sözleşme imzaladı.

MANİSA'nın Yunusemre Belediyesi, Güzelyurt Mahallesi'ndeki 30 bin metrekarelik alana yapacağı 4 katlı modern pazaryeri için yüklenici firmayla sözleşme imzaladı. 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan modern pazaryerinin içerisinde 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya ile sergi salonu da yer alacak.


Yunusemre Belediyesi, ilçedeki Güzelyurt Mahallesi'nde hizmete sunmayı hedeflediği modern kapalı pazaryeri için yüklenici firma NİMTAŞ ile sözleşme imzaladı. Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi'nin makamında düzenlenen imza törenine; Belediye Başkan yardımcıları Ramis Şiyak, Can Mercül ve Mustafa Irmak, Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, Kentsel Tasarım Müdürü Vacide Elmalı ile NİMTAŞ A.Ş. yetkilileri katıldı.


İmza töreni öncesi konuşan Oda Başkanı Şener, kentin en büyük sıkıntılarından birinin kapalı pazaryeri olduğunu, yapılacak tesisle sıkıntının çözüme kavuşacağını dile getirdi.


Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Geriter ise Manisa'nın modern kapalı pazaryerinin kavuşacak olmasından dolayı, pazarcıların büyük sevinç yaşadığını söyledi.


BİR YILDA TAMAMLANACAK


Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de 1 yıldan kısa bir süre içerisinde projeyi planladıklarını kaydederek, "Çağdaş pazaryerini önümüzdeki 11 ay içerisinde yapmayı planlıyoruz. Çok farklı bir proje, altı otopark ve üzerinde de gençlik merkezinin olduğu sosyal alan ürettik. Böylece Manisalı'ya yakışır bir pazar yerini ilçemize kazandıracağız" dedi.


Konuşmaların ardından Başkan Çerçi ve firma yetkilileri, proje için sözleşme imzaladı.


PROJE HAKKINDA


Güzelyurt Mahallesi'nde toplamda 30 bin metrekarelik kapalı alana sahip proje, bodrum katıyla beraber 4 katlı olacak ve betonarme prefabrik olarak yapılacak. Bodrum katında 140 binek ve 24 kamyonet olacak şekilde 164 araçlık yer altı otoparkı olacak. Zemin katında 4 bin 300 metrekare alana sahip pazaryeri ve 21 tane asma katlı dükkan bulunacak. Birinci katında 6 bin 800 metrekare pazaryeri ve zemin katla bağlantıyı sağlayan yürüyen merdivenler, ikisi yük asansörü olmak üzere 6 asansör yer alacak. İkinci ile diğer katlarda ise 650 kişilik konferans salonu, gençlik merkezi, kafeterya, 4 sınıf, 4 atölye, sergi salonu, fuaye, etkinlik salonu yer alacak. Zemin kattan pazaryerine 4 ayrı noktadan giriş yapılabilecek.


İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS