Yunusemre'den Şanlıurfa'ya yardım eli

Yunusemre'den Şanlıurfa'ya yardım eli

MANİSA TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Başak Doğan'ın okul bünyesinde Şanlıurfa Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu öğrencileri için başlattığı y

MANİSA TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Başak Doğan'ın okul bünyesinde Şanlıurfa Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu öğrencileri için başlattığı yardım kampanyasına, Yunusemre Belediyesi de 15 koli malzemeyle destek verdi.


Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Başak Doğan, okul yönetiminin destekleriyle Şanlıurfa Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu öğrencileri için okul bünyesinde 1 ay önce yardım kampanyası başlattı. Doğan'ın destek çağrısına kayıtsız kalmayan Yunusemre Belediyesi de başlatılan kampanyaya destek oldu. Belediye bünyesinde toplanan 15 koli yardım malzemesi, törenle okul yönetimine ve öğrenci Doğan'a teslim edildi. Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi Müdürü Cihat Yurtseven ve öğrenciler törene katıldı.


Törende konuşan Başak Doğan, kampanya için tarım işçilerinden esinlendiklerini belirterek, "Doğu ve Güneydoğu'daki illerde tarım işçiliği yapan kesim çok. Birçok tarım işçisi de çalışmak için çeşitli aylarda Manisa'ya geliyor. Bizde okul olarak tarım işçilerimizin çocuklarına destek olmak istedik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde aileleri tarım işçisi olan Şanlıurfa'daki Eyyübiye Tarlabaşı İlkokulu'nu belirledik. 1 aydır okul bünyesinde öğrenci arkadaşlarımın ve öğretmenlerimizin desteğiyle 15 koli kırtasiye malzemeleri, eğitim araç ve gereçleri, okul giysisi ile ayakkabı topladık. 15 koli malzeme de Yunusemre Belediyesi bize destek oldu. Toplam 30 koliyi önümüzdeki günlerde kargoyla ilkokuldaki öğrenci kardeşlerimize göndereceğiz" dedi.


Belediye Başkanı Çerçi ise belediye olarak eğitime, öğrencilere imkanları ölçüsünde her zaman destek verdiklerini belirterek, sosyal sorumluk anlamındaki her türlü proje veya kampanyaya destek olduklarını ifade etti.


İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS