Baroda 9 avukatın ruhsatname heyecanı

 Baroda 9 avukatın ruhsatname heyecanı

MERSİN'de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan 9 avukat yemin edip cübbe giydi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan 9 avukat yemin edip cübbe giydi. Baro gökdelen hizmet binasında avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Ali Er'in elinden alan genç avukatlar büyük heyecan yaşadı.

Törende hayata geçireceği projeler hakkında bilgi veren Er, "Genç meslektaşlarımıza ayrı önem veriyoruz. Çünkü onlar, demokrasinin temel taşı olan adaletin tecelli etmesi için çalışan, kutsal ve onurlu mesleğimizin istikbalidir. Cemre Su Yılmaz,  Ayşe Aslıhan Şahin, Serkan Horan, Özlem Sarıoğlu, Nuri Bilal Öz, Tuğba Gök, Gökhan Akpolat, Mahsum Yıldırımlı ve Mesude Yıldıran arkadaşlarımız mesleğe ilk adımlarını attılar. Mesleğimizin kazanç kapısı her geçen gün biraz daha daralmaktadır. Zor şartlar altında icra edilen avukatlık mesleğinde, meslektaşlarımızı teşvik etmek amacıyla, açmış olduğumuz 'Avukat Ofisleri' projemizin, meslektaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Avukatların görevlerini mesleğin itibarına yakışır bir şekilde yapabilmeleri için çalıştıklarını kaydeden Er, "Mersin Cezaevi'nde Avukat Görüşme Odaları'nı mesleğimizin itibarına yakışır şekilde yenileyip genişleterek, meslektaşlarımızın hizmetine sunduk. Daha önceki avukat görüşme odası küçük olduğu için avukatlarımız müvekkilleriyle rahat bir şekilde görüşemiyordu. Ayrıca avukatlarımız sıra bekleyerek, yoğun iş tempolarında zaman kaybediyorlardı. Meslektaşlarımızın bu konudaki mağduriyetini gidermiş olduk. Meslektaşlarımıza mağduriyetlerini giderecek kaliteli hizmetler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu.

Genç avukatlar ise hatıra fotoğrafı çektirerek mesleğe başladıkları anı ölümsüzleştirdi.
FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS