8'inci İş ve Kariyer Fuarı hazırlıkları sürüyor

8'inci İş ve Kariyer Fuarı hazırlıkları sürüyor

MERSİN Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilmesi planlanan 8'nci İş ve Kariyer Fuar organizasyonunun hazırlık toplantıları başladı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilmesi planlanan 8'nci İş ve Kariyer Fuar organizasyonunun hazırlık toplantıları başladı.

Akdeniz İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde gerçekleşen fuar düzenleme kurulu toplantısına Mersin Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çukurova Kalkınma Ajansı, KOSGEB, Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Ticaret Borsası, Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanlığı, Toros Üniversitesi, Akdeniz İhracatçıları Birliği, Çağ Üniversitesi, Girişimci İnsan Kaynakları Derneği yetkilileri ve çok sayıda özel sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda sunum yapan fuar sorumlusu Serkan Özada, "İş arayanlarla firmaların buluştuğu en büyük organizasyon olma özelliği taşıyan İş ve Kariyer Fuarları Mersin için kurumlar arası işbirliği kültürünün en güzel örneklerinden biri. Öte yandan iş arayanların kariyer geleceklerini şekillendirmesi açısından da çok önemli. Nisan ayında yapılması planlanan organizasyonda özel sektör katılımın en yüksek seviyeye çıkmasını bekliyoruz" dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu ise, "Milli İstihdam Seferberliği çerçevesinde gerçekleştirilecek olan fuar organizasyonu, iş arayanlar açısından iş fırsatı, işverenler açısından da yeni teşvik programlarıyla personel maliyetlerini minimize etme anlamında büyük önem taşıyor. 100'den fazla firmanın stant açacağı, iş arayanların gelerek hem iş başvurusu hem de kurumsal firmaların insan kaynakları yetkilileri ile tanışabileceği bir etkinlik olacak" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS