Anamur'da 'Dosteli Market' farkı

Anamur'da 'Dosteli Market' farkı

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin dar gelirli kişilere yardımcı olabilmek için hayata geçirdiği 'Dosteli Market' projesi, Anamur ilçesinde fark yaratıyor.

Mithat ÜNAL/ANAMUR(Mersin), (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin dar gelirli kişilere yardımcı olabilmek için hayata geçirdiği 'Dosteli Market' projesi, Anamur ilçesinde fark yaratıyor.

Kent genelinde 5 bin 773 kişiye hizmet veren projeyle Anamur'da da kısa sürede 211 aileye ulaşıldı. 211 ailenin temizlik, gıda ve giyim ihtiyaçlarına yanıt veren Büyükşehir Belediyesi, toplamda 176 bin 200 yardım ve Ramazan kolisi dağıtımını gerçekleştirdi. Kurban Bayramı’nda da şehit ailelerine dağıtılan 283 kurbanlıktan 23 tanesi Anamurlu ailelere ulaştırıldı.

Proje kapsamında öğrenciler de unutulmadı. Mersin genelinde 118 bin 700 öğrenciye kırtasiye yardımı yapılırken, üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik açılan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kursları ile çocuklarını ücretli kurslara gönderemeyen velilerin yüzünü güldürdü. 2 bin 500’e yakın öğrenciyi üniversiteye hazırlayan kurslarda eğitim alan Anamurlu 409 öğrenci, üniversite hayaline bir adamı daha yaklaştı. Ayrıca, Mersin’de ikamet edip üniversiteye yeni başlayan 38 bin 184 öğrenciye Lisans Eğitim Yardımı sağlandı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS