Anamur’da İYİ Partili başkandan istifa resti

Anamur’da İYİ Partili başkandan istifa resti

– MERSİN’in Anamur ilçesinde Belediye Meclisi, Başkanı Mehmet Türe başkanlığında toplanarak çeşitli kararlar aldı.

Mithat ÜNAL/ANAMUR(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Anamur ilçesinde Belediye Meclisi, Başkanı Mehmet Türe başkanlığında toplanarak çeşitli kararlar aldı.
Meclis üyelerinin çoğunluğunun katıldığı toplantıda, Belediye Başkanı Türe, görevde olduğu 2009-2018 yılları arasında hayata geçirdiği projeleri ve maliyetlerini rapor halinde önce üyelere ve muhtarlara dosyalar halinde dağıttırdıktan sonra meclis tek tek salondakilere anlattı.
Toplantıda alınması planlanan greyder, yükleyici kepçe, ekskavatör, su tankeri, kamyon ve sepetli kamyon alımı ve 56 mahallenin yol yapımı ve yol bakımı için meclisten istediği 6 milyon liralık kredi yetkisinin görüşüldü.
Gergin anların yaşandığı görüşme sırasında Başkan Türe; "Kredi yetkisini aldıktan sonra harcanacak yerleri metre metre denetçilerin önüne koyacağım bu söylediklerini yerine getirmezsem de basının önünde hem başkanlıktan istifa edeceğim, hem de siyasetten çekileceğim" dedi.
40 mahalle muhtarının da izleyici olarak katıldığı meclis toplantıda Başkanı Türe, borçlanma yetkisi için partilerin grup kararı alarak, 'hayır' diyecekleri duyumunu aldığını bunun için bu maddeyi oylamaya almayacağını söylemesi üzerine MHP İlçe başkanı ve meclis üyesi Ahmet Karan, grup kararı almadıklarını fakat yine de 'hayır' oyu kullanacaklarını söyledi. 
Türe’nin 2009-2018 dönemlerinde hayata geçirdiği projelerin toplam maliyetinin 43 milyon 956 bin 604 TL 31 kuruş tuttuğuna yönelik açılamasına AK Partili Meclis Üyesi Yılmaz Bulut, "Bu harcama belediyenin 2 yıllık bütçesine tekamül ediyor. Diğer 7 yıl nerede" diye sorunca Türe, "Oturum paranı alma, personel maaşını ödemeyelim, elektrik kullanmayalım" diyerek cari giderleri hatırlattı.
MHP İlçe Başkanı Karan bunun başka bir toplantıda açıklanabileceğini belirterek burada, "Bizi de geriyorsunuz, muhtarları da" ifadesine üzerine Türe; "İşte şeffaflık. Niye rahatsız oluyorsunuz ki? Büyükşehir'de bütün herkes geliyor" diye cevap verdi.
Bu tartışmaların ardından kredi oylaması 5 gün sonraki ikinci toplantıda görüşülmek üzere ertelenerek toplantı kapatıldı.

FOTOĞRAFLI

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS