Anıt Mahallesi'ne semt pazarı

Anıt Mahallesi'ne semt pazarı

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, Anıt Mahallesine yapılacak semt pazarının temeli törenle atıldı.

Tolunay DUMAN/ TARSUS(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde, Anıt Mahallesine yapılacak semt pazarının temeli törenle atıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından yapımına başlanan semt pazarı mahallede sevinç yarattı. Göreve geldikleri günden bugüne 33 eseri vatandaşın hizmetine sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, "5 mahallemizde halı saha inşaatı ve 9 cami inşaatımız devam ediyor. Bunlardan 6 tanesi şehir içinde 3 tanesi köylerimizde. Atatürk Caddesi, Kasım Ekenler Caddesi, Hal yolu, Kozacıoğlu sitesi yanı, Konak sitesi, 100'ncü Yıl sitesinde 2 tane, öğretmenler sitesinde olmak üzere hepsi bu yılın sonunda vatandaşlarımıza hizmet edecek. Doğduğumuz, büyüdüğümüz şehre hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum ve severek yapıyorum. Dini, dili, ırkı, memleketi neresi olursa olsun şeffaf belediyecilik anlayışı ile Allah rızası için çalışıyoruz. Kimseyi ayırmıyoruz. Birleştiriyoruz" dedi.

Yapılacak projelerden de bahseden Can, "Başkanımız Burhanettin Kocamaz Anıt Mahallemizde cami yapacağını söylemişti. Yer bize  ait değildi. Şahsa aitti. Yaptığımız görüşmeleri sonucunda hem cami hem de pazaryeri için 6.5 milyon TL kamulaştırmaya para ödedik. Başkanımız Burhanettin Kocamaz tarafından cami yapılacak. Annesinin ruhu şad, mekanı cennet olsun. Yapacağı hizmetlerden dolayı da şükranlarımı sunuyorum. Bu pazar yeri inşaatı da inşallah bu yılın sonunda bitmiş olacak. Ayrıca Mithatpaşa mahallemize de bir taziye evi yapacağız. Muhtarlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Mahalle muhtarları de Başkan Can'a çiçek ve plaket takdim etti. Okunan duaların ardından temel atıldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS