Arslan’a yaşam boyu katkı ödülü ve şövalyelik unvanı verildi

Arslan’a yaşam boyu katkı ödülü ve şövalyelik unvanı verildi

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de merkezi bulunan Arbel A.Ş CEO’su ve Dünya Bakliyat Federasyonu Başkanı Hüseyin Arslan’a Hindistan’da Yaşam Boyu Katkı ödülü ve Ba

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de merkezi bulunan Arbel A.Ş CEO’su ve Dünya Bakliyat Federasyonu Başkanı Hüseyin Arslan’a Hindistan’da Yaşam Boyu Katkı ödülü ve Batı Afrika'nın en önemli ülkelerinden Burkina Faso Cumhuriyetin’den 'Şövalyelik' unvanı verildi.

Dünya Bakliyat Federasyonu Başkanı olan Hüseyin Arslan’a Hindistan’da düzenlenen törende, tüm dünyada bakliyat endüstri ve sanayisine yaptığı büyük katkı ve çabasından dolayı Hindistan bakliyat federasyonu tarafından 'Yaşam boyu başarı ödülü' verildi.

Törende bir konuşma yapan Arslan; Hindistan’da ülkeler itibariyle dünya üzerindeki payının yüzde 25 ile ilk sırada yer aldığını belirterek, "Bunun yanında ithalatçı ülkeler sıralamasına bakıldığında ise yine ilk sırayı Hindistan almaktadır. Dünyanın en büyük bakliyat tüketicisi ise yine Hindistan’dır. Dünya’da bakliyat piyasasının en büyük ülkesinden böyle bir ödül almak benim için çok gurur vericidir" dedi.

Arslan’a, Burkina Faso Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Roch Marc Christian Kaboré tarafından devletin en yüksek nişanı olan 'Chevalier De L'ordre National’ şövalyelik unvanını dünya bakliyatına yaptığı katkılar ve bunun Afrika ülkelerindeki küçük ölçekli tarım işletmelere dünyada kadının ülke ekonomisine kattığı iş gücüne desteğinden dolayı verildi. Burada da konuşan Arslan, dünyada bakliyatın önemini gittikçe artığını ifade ederek, "Bakliyat konusunda küresel önemli adımlar atılmaktadır. Bunun bir parçası olabilmek oldukça guru verici. Ülkem adına bu ödülleri almaktan bana ayrı bir onur vermektedir" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS