ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması tanıtımları başladı

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması tanıtımları başladı

MERSİN'de genel merkezi bulunan Akdeniz İhracatçı Birlikleri bünyesindeki Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması kapsamında, üniversite tanıtım buluşmaları başladı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de genel merkezi bulunan Akdeniz İhracatçı Birlikleri bünyesindeki Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması kapsamında, üniversite tanıtım buluşmaları başladı.

2012 yılından bu yana düzenlenen yarışması sürecinde, 3 haftalık yolculuk ile 14 il ve 20 üniversitenin tekstil, moda tasarımı ve tekstil mühendisliği bölümleri ziyaret edilecek. Bölgede faaliyet gösteren firmaların tasarım kapasitelerinin arttırılması ve yarattıkları katma değeri arttırmaları amacıyla, üniversitelerin, tekstil ve tasarım ile ilgili fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin sahip oldukları kabiliyet ve yaratıcılıklarını sektöre kazandırmak amacıyla yarışmanın bu sene yedincisi düzenlenecek. Üniversite tanıtımları kapsamında tanıtım seminerleri ve geçen yılın finalistlerinin dokunmuş ürünlerinden oluşan 40 parçalık özel koleksiyon ile 20 üniversitede yarışma tanıtım buluşmalarına start verildi.

Akdeniz Üniversitesi'nden başlayan yarışma tanıtım buluşmaları kapsamında, Süleyman Demirel Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi programın ilk haftasında ziyaret edilirken, 24 Nisan Salı günü İstanbul Aydın Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi ile devam edecek bilgilendirme seminerleri kapsamında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci hafta ziyaret edilecek. Seminerlerin son haftasında ise, 2 Mayıs'ta Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi, 3 Mayıs'ta ise Çukurova ve Mersin Üniversitesi ile tanıtım buluşmaları sona erecek.FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS