Başkan Can esnafla buluştu

Başkan Can esnafla buluştu

MERSİN'in ilçesi Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 100'üncü yıl Atatürk Çarşısı'nda esnaflarla bir araya geldi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in ilçesi Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 100'üncü yıl Atatürk Çarşısı'nda esnaflarla bir araya geldi.

Esnafların konuğu olan Can, esnaflarla sohbet edip yakından ilgilendi. Göreve geldikleri günden bu güne kadar 33 hizmetin açılışını yaptıklarını ifade eden Can, "Bizlerin hizmet anlayışında ötekileştirme yoktur. Irkı, memleketi, partisi ne olursa olsun Allah rızası için çalışıyoruz. 120 dönüm alana tekabül eden Berdan projemiz devam ediyor. Eylül ayı içerisinde 15 bin kişilik gösteri merkezimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunun yanında mahallelerimizde taziye evi, halı saha, pazaryeri gibi inşaatlarımızda devam ediyor. Kleopatra kapısının orda bulunan eski vuslat düğün salonunun olduğu yer meydan projesi olarak projemiz hazır. Kleopatra Meydanı şehrimiz için önemli artı değer katacağına inanıyorum. Yerli yabancı turistlerimiz geldiği zaman Kleopatra meydanında insinler, şehrimizi turlasınlar" dedi.

İlçeye gelen turistlerin kalacak bir otel sorunu olduğuna işaret eden Can, "Gösteri merkezinin olduğu yere 4 yıldız konseptinde otel, konut, işyeri ve ofis ihalesini gerçekleştirdik. Şu anda  ihalesini gerçekleştirdik. 1-2 ay içinde temelini atacağız. Tarsus'un otel ihtiyacını bitireceğiz. Pazaryeri çatılarında kendi elektriğimizi üretmeye başladık. Yıllık 3.5 milyonluk elektrik üreteceğiz. Elektriğe para vermeyip para kazanacağız. Tozkoparan zahit mahallesindeki toplu konut projemiz uygulama aşamasına geçti. Birinci etapta 200 konut, ikinci etapta 300 civarında konut yapacağız. Tarsus'da evlenmeyen kimse bırakmayacağım. Toki'den daha ucuza daha konforlu ev yapacağım. 13 mahallede kentsel dönüşüm işaretledik" diye konuştu.

Esnaflarla sohbet eden Can, sorunları dinledikten sonra çarşıdan ayrıldı.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS