Başkan Can, sanayi sitesi esnaflarıyla buluştu

Başkan Can, sanayi sitesi esnaflarıyla buluştu

MERSİN'in Tarsus İlçe Belediye Başkanı Şevket Can, sanayi sitesi esnaflarıyla bir araya geldi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus İlçe Belediye Başkanı Şevket Can, sanayi sitesi esnaflarıyla bir araya geldi.

Çalışmaları kapsamında Küçük Sanayi Sitesi esnaflarının sorunlarını dinleyen Can, esnaflara projelerini anlattı. Sanayi esnafının sorununu çok iyi bildiğini ifade eden Başkan Can, "Kemalpaşa Mahallesi'nde bulunan sanayi sitesindeki arsayı belediyemiz bir lira kazanmadan aldığı fiyata esnaflara sattı. 152 arsayı esnaflarımıza kar etmeden sattık. Esnaflarımız burada daha kazmayı vurmadan, bir verip üç kazandılar. Kazmayı vurduktan sonra beş kazanacaklar. Bütün esnaflarımız şu anda inşaata başladı. Oraya yerleşmeye başlayacak. Araç muayene istasyonu için çok mücadele ettik. Sanayi etrafının duvarla çevrilme işi var. Bundan sonrası size ait. 300-350 bin TL arası bu işin tamamlanacağını ön görüyoruz. Yarısını biz karşılayalım yarısını da siz karşılayın. Bu işi bitirelim. Giriş çıkış düzenli olsun" dedi.

Hizmetlere ilişkin konuşan Can, ''Görevliler, kamera sistemi gibi hizmetlerle huzurlu bir ortam da işlerinizi yapın. Başkanımız toplantı salonuyla ilgili destek istedi. Bizim yüreğimiz gönlümüz her zaman sizlerle beraber. Orası 4 kata imarlı bir yer. 4 katlı temeli atılıp ilk katı toplantı salonu yapılabilir. Buraya kadar olan kısmı yarısı bizden yarısı sizden olsun yine. Bizim hizmetle ilgili bir endişemiz yok. Nasıl sizler ustaysanız ki, bu işin çıraklığından geliyorsunuz. Emek vermişsiniz. Usta olmak kolay değil. Zaman ve alın teri gerekli. Bizde sizler gibi bu işin belediyeciliğin çıraklığından geliyorum. Ayrım yapmadan ayırmadan. Dini dili ırkı memleketi partisi ne olursa olsun Allah rızası için çalışıyoruz. Hizmetlerimizin yanı sıra şehrimizdeki huzur ve kardeşliği korumakta en büyük görevimiz" diye konuştu.

Esnafların sorularına da cevaplayan Can, daha sonra Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş ve Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Abdurahman Gülmen'in verdiği teşekkür plaketi, tablo ve çiçeği kabul etti.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS