Başkan İzol: İşsizlik rakamlarındaki düşüş sürdürülmeli

Başkan İzol: İşsizlik rakamlarındaki düşüş sürdürülmeli

MERSİN Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, işsizlik rakamlarındaki düşüşün ekonomik gelecek anlamında güven verdiğini dile getirerek, "Yatırımcılarımız ülkesine olan güvenini her fırsatta gösteriyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, işsizlik rakamlarındaki düşüşün ekonomik gelecek anlamında güven verdiğini dile getirerek, "Yatırımcılarımız ülkesine olan güvenini her fırsatta gösteriyor. İşsizlik rakamlarındaki düşüş sürdürülmeli" dedi.

TÜİK nisan ayı iş gücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 201 bin kişi azalarak 3 milyon 86 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0.9 puanlık azalış ile yüzde 9.6 seviyesinde gerçekleşmesinin sevindirici olduğunu belirten Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol, "İşsizlik rakamlarındaki bu düşüş ülkemiz adına sevindirici. Yapılan her yatırım istihdam oranlarımızın daha yukarıya çıkmasına sebep oluyor. Bu anlamda yatırımcılarımıza minnettarız. İşsizlik rakamları düştükçe ülkemizin refah seviyesi de artıyor" dedi.

Türkiye’nin yeni sanayi alanlarına ihtiyaç duyduğunu ifade eden İzol, "Zira, ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı, sanayi sektöründe 32 bin kişi artarken hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı. Yeni sanayi alanları ile birlikte istihdam ve ihracat rakamlarımızda ciddi artışlar söz konusu. Kentimizde de sanayi alanlarının çoğalması adına yapılan çalışmaları yakından takip ediyor ve bu konuda elimizden gelen desteği ortaya koyuyoruz. İşsizlik rakamlarının önümüzdeki aylarda daha da düşeceğini umut ediyoruz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS