Başkan Pamuk’tan esnaf ziyareti

Başkan Pamuk’tan esnaf ziyareti

– MERSİN’de Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kent merkezindeki esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, kent merkezindeki esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, programı kapsamında ilk olarak Mersin Kasaplar Çarşısı ve Balık Hali esnafı ile bir araya geldi. Bir grup Kasaplar Çarşısı esnafının kendisini ziyaret ettiğini ve Gökçay İş Merkezi’nde (Çiçek Pasajı) başlayan yenileme çalışmasının bir benzerini talep ettiklerini belirten Başkan Pamuk, bu konuda belediye olarak Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde, tarihi çarşıda yenileme projesinin hayata geçirebilmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, yenileme projesine olumlu yaklaştığını ve sıcak baktığını ifade eden Başkan Pamuk, Mersin’de, tarihi geçmişe sahip çarşıların önemine dikkat çekti.

Başkan Pamuk, daha sonra Çankaya Mahallesi Matbaacılar Sokağı’nda faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi. Bölge esnafı, sokakta yenileme talep etti, sokağın rengârenk boyanarak, adına yakışır bir hale getirilmesini talep ederek, bu konuda Pamuk’tan destek istedi.

Esnaflar, Matbaacılar Sokağı’nın girişine bir anıt ve mermer kaide üzerine oturtulmuş antika bir matbaa makinesi konulmasını da istedi. Esnafların taleplerini dinleyen Pamuk da belediyenin imkânları ve yasal mevzuatlar ölçüsünde ellerinden geleni yapacaklarını ve Matbaacılar Sokağı’nı adına yaraşır bir hale getirmek için teknik personel tarafından sokağa ilişkin bir yenileme ve sağlıklaştırma projesi hazırlanabileceğini sözlerine ekledi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS