Başkan Tarhan 4 yılını değerlendirdi

Başkan Tarhan 4 yılını değerlendirdi

MERSİN'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, düzenlediği basın toplantısı ile Mezitli Belediyesi'nin 4 yılını değerlendirdi.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, düzenlediği basın toplantısı ile Mezitli Belediyesi'nin 4 yılını değerlendirdi.

Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro'da düzenlenen basın toplantısına Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Ünal ile basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Demokratik ve halkçı yönetim anlayışı ile Mezitli'ye değer kattıklarını belirten Neşet Tarhan, "4 yıl önce göreve gelirken sloganlarımızdan birisi 'Mezitli’ye değer katacağız' iddiasıydı. Kattığımız değerle herkes kazandı. Diğer sloganımız 'Mutlu Kent Mezitli'ydi. İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu olabilmesi için çok önemli çalışmalara imza attık. Kuşkusuz mutluluğun üst çizgisini henüz yakalayamadık. Ama tüm çalışmalarımız insanların mutluluğunu artırmaya yönelik olarak devam edecektir" dedi.

Belediye kaynaklarını rasyonel biçimde kullandıklarına vurgu yapan Tarhan, "Bütçemiz 2018 yılında 120 milyon olarak gerçekleşmiştir. Belediye yönetiminde demokratik, saydam, somut ve katılımcı uygulamalarımız ile çığır açtık. Sivil toplum kuruluşları yanında Mezitli Kent Konseyi ile halka dönük projeler yürüttük. Yaşlılarımıza yönelik Evde Bakım Hizmet Birimi kurarak yaşlılığı unutturduk. Kadın Üretici Pazarlarımızda 500'ün üzerinde kadınımız satış yapmaktadır. Belediyemizin çalışmaları ders kitaplarına konu, üniversitelerde tez konusu olmaya başladı. Daha yeşil ve temiz Mezitli için mücadele ettik. Kadınlarımıza, gençlere, çocuklara yönelik projeler hayata geçirdik" diye konuştu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS