Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi

Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi

MERSİN’in en köklü ve başarılı amatör spor kulüplerinden Kuvayi Milliye ve Halkkent Spor Kulüpleri, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya, spora ve sporcuya sunduğu katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN’in en köklü ve başarılı amatör spor kulüplerinden Kuvayi Milliye ve Halkkent Spor Kulüpleri, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya, spora ve sporcuya sunduğu katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Belediye Başkanı Hamit Tuna,  iki spor kulübünün yaz spor okullarının açılışına katıldı.  Kulüp yöneticilerinin ve sporcuların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Tuna, 15 yıllık görev süreleri içerisinde gerçekleştirdikleri planlı çalışmalarla ilçeyi sağlık, eğitim ve gençlik yönünde öne çıkardıklarını ve  alt yapı çalışmalarıyla da Toroslar Belediyesi’ni Çukurova bölgesinde en çok spor tesisine sahip bir belediye konuma getirdiklerini söyledi.

Yaz Spor Okulları ile çocukların enerjilerini en iyi şekilde değerlendirmelerini ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını amaçladıklarını belirten Başkan Tuna, Alt yapısını yaptığımız sahalarımızdan bir tanesi de Kuvayi Milliye Spor Kulübü’ne tahsis ettiğimiz bu merkezdir. Bizim istediğimiz bu sahalarımız hiçbir zaman boş kalmasın.Buraya çocuklarımız ve gençlerimiz gelsin ve enerjilerini boşaltsınlar. Toroslar Belediyesi Spor Kulübü olarak biz de her yıl futbol, basketbol, tenis ve yüzme branşlarında yaz spor okullarımızı açıyoruz. Bu çocuklarımız değerli hocalarımızın nezaretinde istedikleri branşta eğitimlerini alarak, yeteneklerini gösteriyorlar. Bu yıl da Kuvayi Milliye Spor Kulübü’nün 500 sporcusu, Toroslar Belediyesi Spor Kulübü’nün yaklaşık 600 sporcusu futbol okullarımıza geliyorlar. Spor ve sanat eğitimle pekiştirildiğinde çok daha verimli oluyor. Türk futboluna kazandırdığımız değerli yeteneklerimiz de bu sahalarımızdan çıkıyor.Toroslar Belediyesi olarak amatör spor kulüplerimize saha konusunda destek vermekten dolayı büyük mutluluk duymaktayız" dedi

Kuvayi Milliye Spor Kulübü’nün, milli sporcular ve profesyonel liglerde forma giymiş oyuncular yetiştiren bir kulüp olduğunu ifade eden Başkan Tuna, "Kuvayi Milliye Spor Kulübü kentimizin köklü ve başarılı kulüplerinden biridir. Profesyonel spor kulüplerine birçok sporcu gönderdiler. Başarılarından dolayı kulüp yöneticilerimizi ve sporcularımızı kutluyorum. Yaşadığımız zaman diliminde çocuklarımızla ilgili olmamız çok önemlidir. Çocuklarımızı yetiştirirken ilgi, bilgi ve takip diyoruz. Çocuklarınızla ilgili olacaksınız, yetiştirmede bilgili olacaksınız ve onları takip edeceksiniz. Takip noktasında da bu zeminlerde çocuklarımızı her zaman takip edeceğiz ve ailelerimize imkanlarımız ölçüsünde desteklerimizi sunacağız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kuvayi Milliye Spor Kulübü Başkanı Kemal Gündüz ile Halkkent Mahalle Muhtarı ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Çetin, spora ve sporcuya sunduğu katkılarından dolayı Başkan Tuna’ya birer teşekkür plaketi takdim verdi. Tuna daha sonra sporculara forma dağıtarak, onlarla birlikte futbol oynadı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS