Belediye çalışanlarına yangın eğitimi

Belediye çalışanlarına yangın eğitimi

– MERSİN’in Erdemli ilçesinde belediye çalışanlara yönelik olarak yangın eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.

ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde belediye çalışanlara yönelik olarak yangın eğitimi ve tatbikatı gerçekleştirildi.

Belediye Binası önünde gerçekleşen eğitime Belediye Başkan Yardımcısı Rüştü Çınar, birim müdürleri ve personel katıldı. Eğitim esnasında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler ve Erdemli Belediyesi İş sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hülya Civelek, İş Güvenliği Uzmanı Melih Orcankaş, tarafından belediye çalışanlarına tatbikat kapsamında yangın anında yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi.

Temsili olarak çıkarılan yangın ile tatbikat gereği dumandan etkilenilmesi sonrası kurtarma ekipleri tarafından gerekli müdahalenin nasıl yapılacağı tatbikatta bir yangın anında meydana gelebilecek yaralanmalar ve yapılması gereken ilk müdahaleler hakkında bilgiler verildi.

Erdemli Belediyesi'nin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki kurum içi eğitimlerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Ekibimizin gerçekleştirdiği bu yangın tatbikatında olası bir olumsuzluk durumunda müdahale ve gösterilen gelişme ve gerekli müdahalelerin zamanında yapılması tatbikatımızın başarıyla tamamlanmasının göstergesidir. Bu çalışmada bize destek veren Büyükşehir Belediyemizin kahraman itfaiye teşkilatımızın tüm çalışanlarına da teşekkür ediyorum" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS