Bilişim sektörü sorunlarına çözüm arıyor

Bilişim sektörü sorunlarına çözüm arıyor

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası 9 No'lu Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Telekomünikasyon ve Büro Cihazları Meslek Komitesi Başkanı Tuncay Torun, sorunlarına çözüm aramak için üyeleriyle diyaloğu artıracak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası 9 No'lu Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Telekomünikasyon ve Büro Cihazları Meslek Komitesi Başkanı Tuncay Torun, sorunlarına çözüm aramak için üyeleriyle diyaloğu artıracak çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Önceliği sorunları saptamaya verdiklerini kaydeden Torun, bunun için küçük gruplarla bir araya gelip üyelerinin sorunlarını dinlediklerini anlattı. Bugüne kadar komite bünyesinde yer alan iletişim grubu, bilişim grubu ve elektrik ile elektronik gruplarıyla ayrı ayrı küçük toplantılar düzenlediklerini ifade eden Torun, "Önümüzdeki süreçte her bir sektör için öne çıkan sorunları saptayacağız. Şu anda analiz aşamasındayız. Sonrasında bu ana sorunları raporlayıp çözümü noktasında ilgili kurumlarla temasa geçeceğiz. Bu toplantıların bir kısmını kendi aramızda yaparken bir kısmını ilgili derneklerin temsilcileri ile gerçekleştirip yereldeki sorunlarımızın yanında geneldeki sorunlarımızı da masaya yatırmaya çalıştık" dedi.
Sektördeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve üyelerini de bu gelişmelerden haberdar etme yönünde çalıştıklarını anlatan Tuncay Torun, "Yasal mevzuattaki değişiklikler konusunda hassas davranıyor, üyelerimizi mevzuatlarda yapılması istenilen düzenlemeler konusunda bilgilendiriyoruz. Yazılım sektörünün sanayi kolu olarak ele alınması henüz çok yeni bir gelişme. Biz de bu konunun teknik detaylarına yoğunlaştık. Elde ettiğimiz bilgileri üyelerimizle paylaşıyoruz. Bu gelişmenin sektörümüze en önemli yansıması destekler konusunda olacak. Bundan sonra yararlanabileceğimiz destek kapsamları değişti. Çünkü artık bir ürün üretiyor pozisyona geldik" dedi. 
Tüm dünyadaki teknolojik gelişimin artarak devam edeceğini vurgulayan Torun, bu nedenle teknolojiye hakim yetişmiş eleman bulmakta zorlanacaklarına inandığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS