Boğulmalara karşı uyardılar

Boğulmalara karşı uyardılar

– MERSİN’de havaları ısınmasıyla birlikte bu yıl sulama kanallarına dere yataklarına ve deniz kenarlarına yoğun akın olduğunu dikkat çeken uzamanlar aileleri çocuklarına sahip çıkması ve boğulma olaylarına karşı uyardı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de havaları ısınmasıyla birlikte bu yıl sulama kanallarına dere yataklarına ve deniz kenarlarına yoğun akın olduğunu dikkat çeken uzamanlar aileleri çocuklarına sahip çıkması ve boğulma olaylarına karşı uyardı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi mobil ekipleri su ve deniz kenarlarında tedbirsiz suya giren çocukları uyararak, ailelerine teslim ediyor. İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, Havaların ısınması ile sokakta eğlenen bazı çocukların kontrolsüz şekilde serinlemek için suya girdiğini belirterek, "Çocukların mutlaka korunaklı güvenli yerlerde ve yetişkin refakatinde denize girmesi gerekir. Biz sokak çalışmalarımız sırasında gelişigüzel tehlike oluşturan yerlerde çocukların suya girmemesi konusunda uyarılarımızı yapıyoruz. Özellikle sulama kanalı kenarlarında evi olan ailelerimiz başta olmak üzere çocuklarımıza sahip çıkmalarını istiyoruz. Kontrolsüz şekilde riskli alanlarda çocukların suya girmesinin istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Her çocuğumuz bizim için, ailesi için devletimiz için değerlidir. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS