Bozyazı'ya engelil destek merkezi

Bozyazı'ya engelil destek merkezi

MERSİN'in Bozyazı ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan, Kalkınma Bakanlığınca SODES kapsamında finanse edilen Engelli Aileleri Destek Merkezi hizmete açıldı.

BOZYAZI(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Bozyazı ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan, Kalkınma Bakanlığınca SODES kapsamında finanse edilen Engelli Aileleri Destek Merkezi hizmete açıldı.

Engelli Aileleri Destek Merkezi'nin açılış nedeni ile düzenlenen törene Kaymakamı Hayatı Taşdan ile diğer ilgililer katıldı. Engelliler için halk oyunları, tiyatro, müzik, resim, el sanatları, kitap okuma gibi etkinliklerin düzenleneceği merkezin açılışında konuşan Kaymakam Taşdan, "Merkezimizde engellilerimiz için halk oyunları, tiyatro, müzik, resim, el sanatları, kitap okuma gibi etkinliklerin düzenlenecek. Bu kurslarla engellilerimizin topluma kazandırılması, sosyalleşmesi, ileriye yönelik meslek edinme konusunda el becerilerinin gelişmesi amaçlanmakta aynı zamanda aileler için de kendilerine zaman ayırabilme imkanı sağlanmaktır. Her ilçede bulunması gereken bu merkezin devamlılığının sağlanması için elimizden gelenin yapılacağını, bütün halkımızın da buraya sahip çıkarak desteklemelerini bekliyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından engelli kursiyerlerin halk oyunları ve sema gösterilerinin ardından, kurdele kesilerek açılışı yapılan destek merkezi gezilerek davetlilere ikramlarda bulunuldu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS