Büyükşehir Belediyesinden 485 kilometrelik sağlık hizmeti

Büyükşehir Belediyesinden 485 kilometrelik sağlık hizmeti

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin Hasta Nakil Hizmeti Antalya'ya kadar uzandı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin Hasta Nakil Hizmeti Antalya'ya kadar uzandı.

Antalya'da yaşayan ve kalça kemiğini kıran Alzheimer hastası Süheyla  Gökdemir, Silifke ilçesindeki kızının yanına gelmek istedi. Antalya'da hasta nakil hizmeti alamayan Gökdemir'in kızı, hasta nakil hizmeti alabilmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi sağlık birimine ulaştı. Bu talep üzerine harekete geçen ekipler, yaşlı kadının Silifke'ye getirerek kızına teslim etti.

Annesini Silifke'ye getiren Nilüfer Gür, "Ben emekli hemşire olduğum için annemin bakımını evimde yapabiliyorum. Bu yüzden annemi yanıma getirmek istedim. Antalya'dan Silifke'ye getirilmesi gerekiyordu. 112 acil servisi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni aradık. Böyle bir hizmetlerinin olmadığını söylediler. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan birinin vasıtası ile Büyükşehir’in ambulans hizmeti olduğunu öğrendik. Aradık yetkililerle görüştük.  Kısa bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ağabeyimin refakatçiliğinde çok rahat bir şekilde ve çok cüzi bir miktara annemi Antalya'dan Silifke'ye benim yanıma getirdiler" dedi.

Büyükşehir Belediyesinin hasta nakil hizmetini duymadan önce pek çok kuruma başvurduklarını ancak çözüme kavuşturamadıklarını belirten Gür, "Büyükşehir Belediyesine başvurmadan önce özel ambulansa başvurduk. Yaklaşık 2 bin 500 TL istediler. Biz emekli insanlarız ve maddi durumumuz belli. Bizim bunu karşılamamız mümkün değildi. Büyükşehir Belediyesi çok cüzi bir miktara getirdi ve ben nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Allah bin kere razı olsun. Sadece cenaze için değil yaşam mücadelesi veren insanlar için böyle bir hizmetin verilmesi çok güzel" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS