Büyükşehir’den fotoğraf yarışması

Büyükşehir’den fotoğraf yarışması

MERSİN Büyükşehir Belediyesi amatör veya profesyonel fotoğrafçıların fotoğraf sanatına olan ilgisini arttırabilmek ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlayabilmek amacıyla ücretsiz fotoğraf yarışması düzenlemeye hazırlanıyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi amatör veya profesyonel fotoğrafçıların fotoğraf sanatına olan ilgisini arttırabilmek ve fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlayabilmek amacıyla ücretsiz fotoğraf yarışması düzenlemeye hazırlanıyor.

Uluslararası alanda yapılacak yarışma aynı zamanda Mersin’de ilk kez gerçekleşecek olup yarışmada konu olarak modern şehircilik, sağlıklı kentleşme, kentsel yaşam kalitesi, çağdaş kent gibi kategoriler yer alacak. Büyükşehir Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla; bisikletli ulaşıma ve güvenliğe dikkat çekmek, bisikletin hem şehir hem de doğayla uyumlu bir ulaşım aracı olduğunu ortaya koyup bisikletli yaşamı özendirmek ve kamuoyu oluşturmak gibi konular için ayrı bir fotoğraf kategorisi belirledi. Yarışmanın yürütme ve yükümlülüğü Mersin Fotoğraf Derneği (MFD) tarafından organize edilecek. Fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesin katılabilmesi için yarışmayı ücretsiz düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda fotoğraf merakı olanlara fırsat sunmakla beraber fotoğraf sanatını gelişmesine katkı sağlamış olacak.SON BAŞVURU 27 AĞUSTOS

Yarışmaya katılım için fotoğraflarda 4 kategori oluşturulurken belirlenen kategorilere göre; biri renkli diğeri siyah-beyaz olmak üzere 2 serbest konulu fotoğraf, diğer kategoriler ise 'Kent ve Yaşam' (renkli veya siyah-beyaz) ve 'Yaşamın içinde Bisiklet' (renkli veya siyah-beyaz) konuları olarak belirlendi. Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği fotoğraf yarışmasına katılmak isteyen vatandaşların fotoğraflarını en geç 27 Ağustos Pazartesi saat 23.00’e kadar teslim etmeleri gerekecek. Katılımcılar internet sitesine yarışma için yükledikleri fotoğrafların tümüyle kendilerine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını beyan ve taahhüt etmek zorunda olup yarışmaya gönderdiği fotoğrafın kendilerine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü girişimde diskalifiye olacak.KAZANAN 19 EYLÜL'DE BELLİ OLACAK

Fotoğrafların teslimlerinden sonra 8-9 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan seçici kurul en başarılı fotoğrafları seçerek 19 Eylül Çarşamba günü sonuçları açıklayarak yarışmacılara ödüllerini verecek. Büyükşehir Belediyesi 'Kent ve Yaşam' temalı en başarılı fotoğrafa özel ödül sunacak. Diğer dallarda birincilik ödülleri ise Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) ve MFD tarafından 4 Ekim Perşembe günü derneğin sergi salonunda saat 19.00’da yapılacak ödül töreni ile yarışmacılara verilip, dereceye giren fotoğraflar sergiye açılacak.

Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Büyükşehir Belediyesi arşivinde saklanacak. Fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile her türlü tanıtım amaçlı kullanım hakkına sahip olacak ve telif ücreti ödenmeyecek olup, eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile ticari olmamak koşuluyla Büyükşehir Belediyesine ait olacak.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS