CHP'li Kuyucuoğlu: hafif raylı sistem için mazeret kalmadı

CHP'li Kuyucuoğlu: hafif raylı sistem için mazeret kalmadı

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’nın, kentte yapılacak Hafif Raylı Sistem Projesi’ne destek vereceğini söyledi.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) -CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Ulaştırma Bakanlığı’nın, kentte yapılacak Hafif Raylı Sistem Projesi’ne destek vereceğini söyledi.

CHP Milletvekili Kuyucuoğlu, Mersin’de trafik ve kent içi ulaşım sorununun çözümü için yıllardır gündemde olan Mersin Hafif Raylı Sistem Projesi’nin takipçisi olmayı sürdürdüğünü belirtti. Kuyucuoğlu, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’a verdiği soru önergesinde, "Mersin 1 milyonu aşan bir nüfusu olan bir kent. Raylı sistemi yok ve kent içi trafiğinde ciddi sorunlar var. Bu konuyu da Ulaştırma Bakanlığı’nın üstlenmesini bekliyoruz" dedi.

Bakan Arslan da, Kuyucuoğlu’nun önergesine verdiği yanıtta, Büyükşehir Belediyesi’nin Gar-Mezitli hattı için monoray ve hafif raylı sistem önerisini sunduğunu, bakanlığın Mersin için en uygun sistemin hafif raylı sistem olacağı yönünde görüş belirttiğini ifade etti. Mersin’de hafif raylı sistem ihalesine çıkılabilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin proje ihalesine çıktığını kaydeden Bakan Arslan, proje ihalesinin tamamlanmasının ardından belediyenin yapım ihalesine çıkabileceğini söyledi.

Bakan Arslan’ın açıklamasını değerlendiren CHP’li Kuyucuoğlu, "Mersin’in yıllar önce hafif raylı sistem yatırımına kavuşması gerekiyordu. Bugün geldiğimiz noktada Mersin’in hafif raylı sisteme kavuşmasının önünde bir mazeret kalmadı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bunu yapabilecek bütçesi var. Bürokratik engel de yok. Bu konuda sadece belediyenin irade koyması, bu işi hızlandırması gerekiyor" dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS