CHP'li vekil Antmen: Ya kurtuluruz, ya boğuluruz

CHP'li vekil Antmen: Ya kurtuluruz, ya boğuluruz

MERSİN'de CHP Milletvekili Alpay Antmen, çocuk istismarı kadın ve hayvanlara şiddetin politik olduğunu belirterek, "Burada en büyük görev siyasi iktidara düşüyor.

Adnan AÇIKGÖZ/MERSİN, (DHA) - MERSİN'de CHP Milletvekili Alpay Antmen, çocuk istismarı kadın ve hayvanlara şiddetin politik olduğunu belirterek, "Burada en büyük görev siyasi iktidara düşüyor. Ya bugün bu şiddet sarmalından kurtuluruz yada bu sarmal bizi boğar" dedi.

Çocuk Hakları Derneği'nin Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) organize ettiği basın toplantısında konuşan Alpay Antmen, Türkiye'nin birçoık problemi olduğunu ancak bu sorunların başında çocuk istismarı ile kadına ve hayvana şiddetin geldiğini ifade ederek, "İnsan hakları karnemiz zayıf, OHAL gereksiz olduğu halde devam ediyor, ekonomi kötü ama bunlardan daha da çocuğa karşı şiddet ve çocuk istismarı. Bu bağlamda kadına şiddet, hayvanlara şiddet önlenemiyor. Biz toplumda şiddetti kanıksamaya başladık. Bunun için cezaların artırılması ya da çağ dışı kalmış idam çığlıklarının atılması yerine toplumumuzun eğitilmesi, rehabilite edilmesi, toplumdaki huzursuzluğun biran önce sonlandırılması gerekiyor. Çocuğa karşı cinsel istismar, çocuğa karşı şiddet, kadına karşı şiddet, kadın ölümleri bunlar politiktir. Yani siyasi iktidara ve devlete çok büyük görevler düşmektedir" diye konuştu.

Yemin töreninden sonra meclisin tatil edilmeyerek çalışmalarına devam etmesi gerektiğini dile getiren Antmen, şunları söyledi:

"Önce çocuğa şiddeti ve cinsel istismarı sonra da kadına e hayvana şiddeti önlemek zorundayız. Ya bugün bu şiddet sarmalından kurtuluruz yada bu sarmal bizi boğar. Yemin töreninden hemen sonra meclisin kapanmamasını, tatile girmemesini ve çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bizler Mersin milletvekilleri olarak kanun tekliflerimizi meclise sunacağız. Kadına, çocuğa şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili yasal mevzuatı değiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Burada en büyük görev siyasi iktidara düşüyor. Bu iş eğitimle olacak. Bu konuda toplumun tüm katmanlarından destek talep ediyorum."(GÖRÜNTÜLÜ-FOTOĞRAFLI)

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS