CHP'nin Yönetici Eğitimi Türkiye'de ilk kez Mersin'de gerçekleşecek

CHP'nin Yönetici Eğitimi Türkiye'de ilk kez Mersin'de gerçekleşecek

MERSİN, CHP Parti Okulu'nun hazırladığı ve Türkiye de ilk kez uygulanacak olan Yönetici Eğitimi Modülü'ne ev sahipliği yapacak.

MERSİN, (DHA) - MERSİN, CHP Parti Okulu'nun hazırladığı ve Türkiye de ilk kez uygulanacak olan Yönetici Eğitimi Modülü'ne ev sahipliği yapacak.

İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, pilot uygulamanın Mersin'de yapılacağını ifade eden CHP İl Başkanı Adil Aktay yönetici eğitimini tanıttı. 

'Etkili İletişim ve Toplantı Yönetimi', 'Örgütlenme Stratejisi ve Sandık Örgütlenmesi Eğitimi', 'Yönetim Kurullarının Çalışma Yöntem ve Esasları', 'Etkin Takım ve Proje Yönetimi', 'Liderlik, Yöneticilik ve Yönetim' konuları parti eğitmeni olan Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri ve deneyimli parti eğitmenleri tarafından katılımcılara aktarılacak.

Verilecek eğitimlerin önemine değinen Aktay, "Eğitim, bizi iyi birer insan, iyi birer yurttaş yapıyorsa, bizi sorumlu ve vicdanlı, özgür ve dayanışmacı bireyler haline getiriyorsa eğitimdir. Halkevleri gibi, Köy Enstitüleri  gibi, çok değerli eğitim hamlelerine imza atmış olan CHP açısından, parti içi eğitimin anlamı budur. Bizim parti içi eğitimlerimiz, hepimiz daha iyi birer insan, daha iyi birer yurttaş olalım diye yapılıyor. Birlikte yaşama kültürünü daha çok özümseyelim, kendimizi, ülkemizi, dünyamızı daha iyi tanıyalım diye yapılıyor. Bizim eğitimlerimiz ne pahasına olursa olsun seçim kazanmak için değil, insanların saygı ve güvenini kazanmak, gönüllere daha kolay ulaşmak için yapılıyor" dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Aktay, "Siyasi partiler ya ilkeler, değerler, ortak idealler etrafında kurulurlar ya da tamamen kişilere bağlı olarak, gündelik çıkarlar etrafında. Gündelik hesaplarla, bir kişinin liderliği etrafında kurulan partiler iktidara gelirler ama iktidardan gittiklerinde, bir daha kendilerine gelemezler. Yok olup giderler. CHP, yakın geçmişte pek çok örneğini gördüğümüz, yakın gelecekte de yeni örneklerine şahit olacağımız, o tür partilere benzemez. Değerli milletvekilimiz Aytuğ Atıcı hocamızın da olağanüstü çabalarıyla, bundan sonra, 'En eğitimli CHP'liler' denince de akla Mersinlilerin geleceğine inanıyorum" diye konuştu.FOTOĞRAFLI

  


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS