Dramanın Yıldızları gözünü Akdeniz Bölge Birinciliği'ne dikti

Dramanın Yıldızları gözünü Akdeniz Bölge Birinciliği'ne dikti

MERSİN'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Gençler Arası Tiyatro yarışmasına katılan Dramanın Yıldızları ekibi, 'Kıbrıs Zulmü' oyunu ile il birincisi oldu.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Gençler Arası Tiyatro yarışmasına katılan Dramanın Yıldızları ekibi, 'Kıbrıs Zulmü' oyunu ile il birincisi oldu.

6 ekipten 90 gencin katıldığı yarışma, Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Gençlerin hayallerini sahneye taşıyabileceği bir proje olan yarışmada sahne tozu yutan gençler, performansları ile alkış aldı. Bakanlığa bağlı gençlik merkezleri arasında 14-29 yaş arasındaki tüm gençlerin katıldığı tiyatro yarışmasında Mersinli gençler göz doldurdu. Değerlendirme sonucu birinci olan Dramanın Yıldızları ekibini tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Şaban Güneş, "Başarılarından dolayı genç arkadaşları  tebrik ediyorum. Birinci olan ekibimiz 5 Nisan 2018 tarihinde Adana da düzenlenecek olan Akdeniz Bölge Birinciliğine katılacak. Adana bölge finallerinde katılacak olan Mersinli gençlerin başarılı olacağına inanıyorum" dedi.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS