Düğün seyirci bekliyor

Düğün seyirci bekliyor

MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Mehmet Balkan'ın koreografisini yaptığı 'Düğün' balesini bu sezon da sanatseverlerle buluşturuyor.

MERSİN, (DHA) -MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Mehmet Balkan'ın koreografisini yaptığı 'Düğün' balesini bu sezon da sanatseverlerle buluşturuyor.

01 Mart 2018 Perşembe, saat 20.00'de Kültür Merkezinde seyirciyle buluşacak eserin Mehmet Balkan’ın koreografisi ile sahneye taşınıyor. Müziklerini Erim Ardal’ın yaptığı eser, dünyanın birçok yerinde sıkça karşılaşılan toplumsal bir sorunu, 2 kız kardeşin aynı gence aşık olmasını, geleneksel motifler, folklorik adımları ve Türk müziği ile harmanlayarak izleyicilere aktarılıyor.

Lale Balkan'ın sahneye koyduğu eserin sorumluluğunu Erdoğan Şanal, dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarım Sevtaç Demirer, ışık tasarımı Tarı Deniz, video projeksiyon Ahmet Şeren üstleniyor. Eserde Aslı Çilek, Dolun Doyran, Y. Ozan Demirbaş, Özlem Şenormanlılar, Ana Gorgiashvili, Meltem Ayar, Ender Üçdemir, Miray Boyacıoğlu, Tutku Barın Tümen, Niyazi cingöz, Selgan Çavdaroğlu'nun rol alacak.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS