Duyarlılık için Çocuk Şenliği

Duyarlılık için Çocuk Şenliği

– MERSİN’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Komitesi'nin, bu yılın Başbakanlık tarafından Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı olarak ilan edilmesi nedeni ile düzenlediği Çocuk Şenliği büyük ilgi gördü.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Komitesi'nin, bu yılın Başbakanlık tarafından Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı olarak ilan edilmesi nedeni ile düzenlediği Çocuk Şenliği büyük ilgi gördü.

Şenlik, Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti. Bilgilendirme standının da açıldığı şenlikte, çocuklar Kafkas, Silifke ve Türkiye’nin değişik yörelerinden bir birinden güzel oyunlar sergiledi.

İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, 23 Nisan Haftası nedeni ile kamuoyu duyarlılığı yaratmak amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, "Amacımız kamuoyu duyarlılığı yaratmak, çocuklarımızın sokakta olumsuz koşullarda değil sosyal kültürel faaliyetlerde eğitimde olmasını hedeflemekteyiz. Hedefimiz ise risk altında çocuk bırakmamaktır. Devletimizin gülen yüzü ve kucaklayıcı eliyle çocuklarımızı korumak görevimizdir. Güzel Türkiye’nin geleceği çocuklarımızdır. Mersin çocuk hakları ve çocuk işçiliği ile Mücadele alanında en başarılı illerimiz arasındadır. Bu başarıda herkesin payı vardır" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS