Engelliler ve aileleri, 'Engelsiz Aşk' ile eğlendi

Engelliler ve aileleri, 'Engelsiz Aşk' ile eğlendi

MERSİN'de Mezitli Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin gerçekleştirdiği ‘Engelsiz Aşk’ etkinliğinde engelliler oyun, şarkı ve şiir dolu bir gün geçirdi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Mezitli Kent Konseyi Engelli Meclisi'nin gerçekleştirdiği ‘Engelsiz Aşk’ etkinliğinde engelliler oyun, şarkı ve şiir dolu bir gün geçirdi.

Mezitli Belediyesi Down Kafe’de gerçekleşen etkinliğe, engelliler ve aileleri katıldı. Etkinlikte engelliler şarkılar eşliğinde oyun oynayıp dans edip, müzik ve şiir dinletisi ile mutlu bir gün geçirdiler. Mezitli Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler, etkinliğe katılan engellilere ve ailelerine ikram edildi. Etkinliğe katılarak moral veren Belediye Başkanı Neşet Tarhan, engellilerin sahneye çağrısına kayıtsız kalmadı. Başkan Tarhan, sahneye çıkarak engellilerle beraber türkülere ve şarkılara eşlik etti, dans etti oyun oynadı. Engellilere renkli kalem, kitap gibi çeşitli hediyeler dağıtan Başkan Tarhan, etkinliğe katılan tüm kadınlara gül verdi.

Yaşamlarını normal insanlara göre daha zor yaşayan engellilere ve ailelerine bir günlük olsun mutlu etmeye çalıştıklarını belirten Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, "Bugün engellilerimizle birlikte ‘Engelsiz Aşk’ etkinliği gerçekleştirdik.  Çocuklarımıza hediyeler getirdik onlarla birlikte oyunlar oynadık, ikramlarda bulunduk. Böylesine özel insanlarla birlikte olmak onlar kadar bizlere de moral oluyor. Her zaman olduğu gibi bu özel günümüzde de yanımızda olarak moral veren ve mutluluğumuzu paylaşan Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkürlerimizi sunarım" dedi.

Kentte yaşan her bireyin huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Tarhan, "Her insana dokunup mutlu olması için çaba sarf ediyoruz. Ama özellikle engelli kardeşlerimiz ve ailelerine daha hassas davranıp hizmet ederken yaşamlarını daha rahat sürdürmeleri için çabalamak durumundayız. Diğer taraftan bu kardeşlerimizle beraber olmak içimi o kadar rahatlatıyor, mutluluk veriyor ki anlatamam. Çünkü onlarda yalan yok, dedikodu yok, kötü düşünce yok. Sadece sevgi var. Belediye olarak yaptıklarımız ile toplumumuzda engelliler daha çok fark ediliyorsa, kafalarında engeller kalkıyorsa doğru bir şey yapmış olduğumuzu kabul ediyoruz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS