içel haberleri

Erdemli bayrama hazır

Erdemli bayrama hazır

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde ilçede tüm tedbirlerin alındığını söyledi.
Bayram nedeniyle tatil ve turizm bölgesi olan Erdemli’de bayram öncesi yaptıkları hazırlık çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Tollu, ilçenin deniz, tarih ve dağ turizmi bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Hem tatilcilerimize, hem de yerleşik nüfusumuza bayram tatilini en güzel şekilde geçirtmek için tüm hazırlıkları yapmış ve muhtemel olumsuzluklara karşı tüm tedbirleri almış bulunmaktayız" dedi.
Erdemlide bayrama birlikte sadece tatiline değil, yaz mevsimi tatil sezonuna da girileceğine ifade eden Başkan Tollu, "Erdemli, yaz döneminde dağ, deniz ve tarih turizmini aynı anda yaşayan ender yerleşim yerlerinden birisidir. Yaz mevsiminde yurt içinden olduğu gibi yurtdışından da turist göçü alıyoruz. Bu Mersin için olduğu kadar ülkemiz için de ciddi bir potansiyeldir. Belediye olarak bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve ülke ekonomisini kalkındırmak için yaz sezonunu yoğun bir hizmet temposuyla geçiriyoruz" diye konuştu.
İlçede yerleşik nüfusun 150 bin civarında olan, yaz sezonunda hareketli nüfusun ortalama 600 bin olduğunu kaydeden Tollu, şunları söyledi:
"Yaz dönemindeki böylesine ciddi bir nüfus artışına rağmen merkezi bütçeden hizmetleri daha sağlıklı gerçekleştirebilmek için herhangi bir artı kaynak sağlanmıyor. Ama buna rağmen öz kaynaklarımızla en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda yaz tatiline girilmesi nedeniyle tüm birimlerimiz ciddi ve yoğun bir tempoyla çalışmalara başladı. Yaz sezonunu en güzel şekilde geçirmek için bütün tedbirlerimizi aldık. Başta temizlik olmak üzere yol, zabıta ve sahil hizmetlerimizi aksatmadan yerli ve yabancı misafirlerimizi ilçe olarak en güzel şekilde ağırlayacağız. Esnaflarımızda bu yönde hazırlıklarını yaptı. Amacımız güzel bir yaz sezonu geçirmektir. Gerek hemşerilerimize, gerekse yerli ve yabancı misafirlerimize memnun kalacakları bir tatil diliyorum. Ayrıca bayramın ikinci günü belediyemizinDevlet Bahçeli Meydanı’nda düzenleyeceği ve İlahi Sanatçısı Abdurrahman Önül ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'nun katılımlarıyla akşam saat 20:00'de bayramlaşma programına tüm halkımızı davet ederim"

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS