Erdemli Devlet Hastanesi’ne, ‘dumansız saha’

Erdemli Devlet Hastanesi’ne, ‘dumansız saha’

MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Devlet Hastanesi giriş kapıları önünde ‘Dumansız saha" oluşturulurken, çocukların ise hastane korkusunun önüne geçmek amacı ile çocuk servisi duvarlarına çizgi film kahramanlarının resimlerini çizdirildi.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Erdemli ilçesinde, Devlet Hastanesi giriş kapıları önünde ‘Dumansız saha" oluşturulurken, çocukların ise hastane korkusunun önüne geçmek amacı ile çocuk servisi duvarlarına çizgi film kahramanlarının resimlerini çizdirildi.
Hastanede yapılan dumansız saha alanını ve koridorlarda yapılan çizgi film kahramanlarının resimlerini inceleyen Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Erman Eker, Hastane Müdürü Cahit Tezcan, Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Sinan Aslan ve Sağlık Bakım Müdürü Fatma Ateş yapılan yeniliklerden dolayı halkın memnun olduğunu,  kendilerinin de mutlu olduklarını söyledi.
Hastanenin dumansız hava sahasını genişletmenin ve hastaneden sigarayı uzaklaştırılmasının çok önemli olduğunu belirten Başhekim Eker, "Hastane girişlerine yaptırmış olduğumuz sigara içilmez ve dumansız hava sahaları sağlık açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz. Hastanemize sağlık bulmak için gelen vatandaşlarımızı artık kapının girişinde sigara izmariti ve dumanı karşılamayacak. Sigara içenleri de uygulamaya konulan 'Dumansız hava sahasına' uymaya davet ediyoruz" dedi.
Başhekim Eker, çocukların hastalandıklarında doktora ve hastaneye karşı duydukları korkudan dolayı bütün ebeveynlerin zorlandığını ifade ederek, "Çocukların hastane korkusunu azaltmak ve onları çok daha renkli bir ortamda karşılamak için hastanemiz çocuk servisinin duvarlarına çocuklarımızın sevdiği çizgi film kahramanları ile hayvan figürleri çizdirdik. Çocukların ve ailelerin servisimize geldiklerindeki olumlu tepkilerinden çok memnun olduklarını belirtmelerinden dolayı bizlerde mutlu oluyoruz" diye konuştu.
Eker, ayrıca yapımı devam eden acil servisinde en kısa zamanda faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS