Erdemli’de sokak hayvanlarına barınak

Erdemli’de sokak hayvanlarına barınak

–MERSİN’in Erdemli ilçesinde, belediye sahipsiz ve sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşması için harekete geçerek, kendi bünyesindeki marangozhanede hazırlanan kulübüler belirlenen noktalara yerleştirilecek.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) –MERSİN’in Erdemli ilçesinde, belediye sahipsiz ve sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşması için harekete geçerek, kendi bünyesindeki marangozhanede hazırlanan kulübüler belirlenen noktalara yerleştirilecek.

Mersin’in tarihi ve turistik Kızkalesi Mahallesi’nde sahipsiz ve barınacak yer bulmakta sıkıntı çeken sokak hayvanları için kulübe yapılması talebinde bulunan vatandaşların isteklerine kayıtsız kalmayan belediye harekete geçti. Vatandaşların talepleri doğrultusunda sokak hayvanlarının daha sıcak bir ortamda barınmalarına imkan verecek kulübelerin belediye marangozhanesinde hazırlanıyor.

Kızkalesi’nde talepte bulunan vatandaşların belirlediği noktalara yerleştirileceğini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, vatandaşlara da çağrıda bulundu. Sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Başkan Tollu, "Hayvanlarımızın aç kalıp üşümemesi ve sahipsiz bırakılmaması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz marangozhanesinde köpek kulübelerinin yapımı tamamlandı. Kızkalesi’nde belirlenen noktalara dağıtımına başladık. Talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda kulübelerimizin dağıtımını gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız daha önce başlattığımız bayat ekmek toplama uygulaması ile sokak hayvanlarına sahip çıkmıştı. Şimdi yeni başlattığımız bir çalışma ile sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkmayı sürdürerek yeni yuvalarına kavuşturuyoruz. Doğal hayatı sokak hayvanlarımızı koruma ve sahip çıkma noktasında belediye olarak bu tür çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.

Kızkalesi Muhtarı Murat Kale ise sahildeki köpeklerle ilgili sıkıntıların olduğunu ifade ederek, "Köpekler yazın sıcakta kışın soğukta kalıyordu. Kumsal alanda yaşamlarını sürdürüyorlardı. Turistleri ve çocukları tedirgin ediyorlardı. Ne yapabiliriz diye düşündük. Duyarlı vatandaşlarımız bize yardımcı oldu. Bizde onların bu duyarlılığına destek verdik. Belediye tarafından köpeklere kulübe yapıldı. Hem sıcaktan hem soğuktan korumuş olduk" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS