Eski başkanın adı spor merkezinde yaşayacak

Eski başkanın adı spor merkezinde yaşayacak

– MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Yaşam Boyu Spor Merkezi eski belediye başkanlarından Bedrettin Sarpkaya’nın verilerek ismi ölümsüzleştirildi.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Yaşam Boyu Spor Merkezi eski belediye başkanlarından Bedrettin Sarpkaya’nın verilerek ismi ölümsüzleştirildi.

Tarsus Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi’ne yaptırılan Bedrettin Sarpkaya Yaşam Boyu Spor Merkezi törenle açıldı. Törende ilk olarak söz alan Mahallesi Muhtarı Turgay Benli, hizmetler için Başkan Can’a teşekkür etti.

Ardından konuşan, 1989-1994 yılları arasından Belediye Başkanlığı yapan Bedrettin Sarpkaya, "Başkan Can’ın hizmetleri Tarsus geneline yayıldığını gördüm. Kendisine ve bu tesiste emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Can da Tarsus’a hizmet eden herkesin takdire şayan olduğunu ifade ederek, "Bizim için şehrimize kim bir çivi çakmışsa ve çakıyorsa her türlü takdire şayandır kıymetlidir. Bu nedenle Bedrettin Sarpkaya’ya şehrimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı başta şahsım olmak üzere şükranlarımı sunuyorum. Şu anda 29’ncusunu yapmış olduğumuz bu tesisimizin haricinde 4 mahallemizde daha yaşam boyu spor merkezi inşaatlarımız bitti, açılışını bekliyor" diye konuştu. Konuşmasının devamında Yapılan hizmetlere değinen Can, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ayrıca şu anda 4 mahallede cami inşaatlarımız devam ediyor. Hedefimiz Ramazan ayında ibadete açmayı düşünüyoruz. 4 mahallemizde halı saha inşaatlarımız başladı. Şu anda Ferahim Şalvuz ve Yarbay Şemsettin mahallelerine hitap edecek olan pazaryerinin ihalesini gerçekleştirdik. Anıt mahallemizde yapacağımız pazaryerinin ihalesini 7 Mart'ta yapacağız. Cumhuriyet ve Yeşilyurt mahallelerimize yapacağımız pazaryerleri projeleri hazır ihale tarihleri alınacak. Büyükşehir yasasıyla birlikte 129 köyümüz, Tarsus Belediyesi'nin birer mahallesi haline dönüştü. 5 tane beldemiz kapanarak, belediyemizin birer mahallesi haline dönüştü. Sonuç olarak 179 mahallemiz oldu ve hepsine hizmet veriyoruz. Sorumluluk alanımızın bu kadar artmasına rağmen hizmet atağımızı kesmedik. Yine kapanan 5 belde belediyemizin belediye binalarında restorasyon yapıyoruz. 129 köyümüz var. Bunlardan 55 tanesinin parke çalışmasını bitirdik"

Kaymakamı Yüksel Ünal ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Böyle bir açılışta bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinizden Allah razı olsun diyorum. Bu tesisin en iyi şekilde Fatih mahallemize hizmet edeceğinden, mahallelilerimizin de bu tesise sahip çıkacağın şüphem yoktur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

Konuşmaların ardından Başkan Can, Sarpkaya’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve çiçek verirken, daha sonra açılışı yapılan tesis gezildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS