Geleceğin ressamlarından ilkel resimler

Geleceğin ressamlarından ilkel resimler

– MERSİN’deki Özel Kavram Ortaokulu Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiği etkinlikle Kapadokya’ya giden öğrenciler, ünlü Açıksaray Mağarası içinde tıpkı eski çağlarda olduğu gibi doğal ve ilkel malzemeler kullanarak resim yaptı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’deki Özel Kavram Ortaokulu Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiği etkinlikle Kapadokya’ya giden öğrenciler, ünlü Açıksaray Mağarası içinde tıpkı eski çağlarda olduğu gibi doğal ve ilkel malzemeler kullanarak resim yaptı.

Proje kapsamında 17 öğrenci eğitmen, ressam ve Atölye Koordinatörü Aliye Altunbilek ile birlikte Kapadokya’ya gitti. Burada ünlü Açıksaray Mağarası içinde tıpkı eski çağlarda olduğu gibi doğal ve ilkel malzemeler kullanarak resim yapan öğrencilerin çalışmaları ziyaretçiler tarafından da büyük bir ilgi gördü.

Koordinatör Altunbilek, etkinliği planlarken en büyük amacının öğrencilerinin eski çağlarda olan yaşamı hissetmesi olduğunu belirterek, "Çocukları genellikle teknoloji ve uzay ile ilgili çalışmalar yürüten merkezlere götürüyorlar. Ama ben burada geriye gitmek istedim. Eski çağlarda mağarada resim yapmaya çalışan insanlar o dönemde neler hissettiler, neler yaşadılar tüm bunları öğrencilerin hissetmesini istedim. Herkes toprak zemine oturdu. Üzeri başı batan öğrenciler oldu ama bundan dolayı kötü hissetmedi" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS