Geleceğin sporcular sertifika aldı

Geleceğin sporcular sertifika aldı

– MERSİN'in Tarsus ilçesinde Belediye Spor Kulübü tarafından bu yıl 3’nncü kez düzenlenen Yaz Spor Okulu'na katılan 250 sporcu törenle sertifikalarını aldı.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN'in Tarsus ilçesinde Belediye Spor Kulübü tarafından bu yıl 3’nncü kez düzenlenen Yaz Spor Okulu'na katılan 250 sporcu törenle sertifikalarını aldı.
Faruk Sodan Spor Tesislerinde düzenlenen törene sporcular aileleri ile birlikte katıldı. Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Serap Kurtçu,  yaz spor okullarının amacına ulaştığını bu nedenle de faaliyeti geleneksel hale getireceklerini belirterek, "Tarsus Belediyesi Spor Kulübü olarak bu yıl 3’ncüsünü düzenlediğimiz yaz kampı etkinliklerinde 2018 yılı itibariyle yaklaşık 250 çocuğumuza, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden biri olan ve içerisinde 10 ayrı dalda, her biri kendi alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim verme olanağı bulduk" dedi.
Gelişen teknolojiden çocukların da nasibini aldığını ifade eden kurtçu, "Yaşadığımız teknoloji çağının kaçınılmaz sonucu olarak özellikle yaz tatili boyunca çocuklarımız ister istemez bilgisayar oyunları, tablet ve cep telefonu kıskacında adeta beyinleri uyuşmaktadır. Yerel yönetim olarak bu yaz kampı sayesinde çocuklarımızı spora ve sosyal aktivitelere yönelterek onların sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmayı amaçlardık. Tarsus’ta yaşayan tüm Tarsuslular her şeyin en güzeline layıktır.  Amacımız her kesimden insanlarımızın spor yapabilecekleri gözler önüne sermekti" diye konuştu.
Tarsus Belediyesi Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Dursun Uyan ise, Yaz Okulu olarak 10 dalda faaliyet göstererek, iyi bir yaz dönemi geçirdiklerini, kendilerine destek veren Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür ettiklerini söyledi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Şevket Can’ın eşi Öznur Kara Can’ın katıldığı törende, protokol üyeleri sporculara sertifikalarını verdi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS