Genç raketlerin madalya sevinci

Genç raketlerin madalya sevinci

MERSİN’de Akdeniz Belediyesi Tenis Kulübü sporcuları, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlenen tenis turnuvasında 1’incilik ve 2’ncilik madalyaları kazandı.

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de Akdeniz Belediyesi Tenis Kulübü sporcuları, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' etkinlikleri kapsamında düzenlenen tenis turnuvasında 1’incilik ve 2’ncilik madalyaları kazandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği '+13 Yaş Tenis Turnuvası’ büyük ilgi gördü. Heyecanlı karşılaşmaların yaşandığı turnuvada 16 erkek; 16 kız olmak üzere toplam 32 sporcu kıyasıya mücadele etti.Turnuvaya katılan turnuvanın 4’üncü grubunda korta çıkan Akdenizli raketlerden Deniz Çam 1’incilik madalyası; 3’üncü grupta mücadele eden Murat Korkmaz da 2’ncilik madalyasını kazandı.

Genç sporcular elde ettikleri başarılarını, ziyaret ettikleri Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk ile paylaştı. Sporculara desteğinden dolayı Başkan Pamuk’a teşekkür eden Tenis Eğitmeni Cevdet Özdemirtaş, "Teniste başarılar elde ettikçe, kurslarımızın çocuklarımız ve gençlerimiz için ne kadar verimli ve yararlı bir spor olduğunu hep birlikte görüyoruz. Sporcularımızın bu başarıları, doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha ispatlamıştır" dedi.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle düzenlenen turnuvada elde ettikleri başarıdan dolayı genç raketleri kutlayan Başkan Pamuk, hiçbir emeğin ve desteğin karşılıksız kalmayacağını söyledi.

Tenis sporuyla herkesin tanışması gerektiğini kaydeden Başkan Pamuk, "Belediye olarak, yakın zamanda çocuklarımıza kazandırdığımız ilk tenis kortumuzla birlikte, kısa bir süre içinde gelen bu başarı ayrıca çok anlamlı ve önemlidir. Akdeniz Belediyesi olarak, gençlerimiz ve çocuklarımız için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Akdeniz’e yeni spor sahaları yaparak ve parklarımızı spor aletleri ile donatarak vatandaşlarımızı spora yönlendiriyoruz. Çünkü spor, çocuklarımızı sokağın risklerinden korumak, sosyalleşmelerini ve boş vakitlerini faydalı kullanabilmelerini sağlamak açısından çok önemlidir. Elde ettikleri başarıdan dolayı tenisçilerimizi tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS