Gençlik kampı, konuklarını ağırlıyor

Gençlik kampı, konuklarını ağırlıyor

– MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıldır düzenli olarak sürdürülen gençlik kampı, yeni dönemde de konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıldır düzenli olarak sürdürülen gençlik kampı, yeni dönemde de konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Gençlerin yoğun ve yorucu okul döneminin ardından doğa ile iç içe ve teknolojiden uzak bir şekilde kamp yapmalarına olanak sağlayan Tarsus gençlik kampı, bu yıl ilk dönem 58 misafirini ağırladı. Toplamda 9 dönem gerçekleşecek olan kamp, bittiğinde 458 öğrenciyi ağırlamış olacak.

Doğanın ve yeşilliğin içerisinde konuşlandırılan kamp, öğrencilerin macera ruhunu ortaya çıkarıyor, yeni arkadaşlıklar edinme ve bir arada yaşama duygusunu pekiştiriyor. Yeşilliklerin arasında sabah sporu ile güne başlayan öğrenciler, bir arada kahvaltı yaptıktan sonra kendilerine liderlik eden öğretmenleri eşliğinde oyunlar oynuyor, yarışmalar düzenliyor ve yapılan gezilerle tarihi yerleri keşfediyor.

Kamp çocuklara yeni tecrübeler kazandırırken, geride güzel ve unutamayacakları anılar biriktirmelerini sağlıyor. Kampta geçirilen 6 günün sonunda çocuklar kamp ateşi etrafında buluşuyor. Şarkılar, tiyatro ve eğlenceli oyunlar eşliğinde kampa veda ediyorlar.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS