Girişimciler sertifikalarını aldı

Girişimciler sertifikalarını aldı

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eğitim ve Kalkınma Vakfı ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde başarılı olan kursiyerle sertifikaları verildi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eğitim ve Kalkınma Vakfı ile KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde başarılı olan kursiyerle sertifikaları verildi.

MTSO Meclis Salonu'nda gerçekleşen sertifika töreninde, 4 grupta eğitim alan 120 kişi sertifikalarını aldı. Sertifika töreninde 120 kursiyerden 14'ünün işyerini açtığı bildirildi. Törende söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, KOSGEB'in çok sayıda desteği bulunmasına rağmen en değerli bulduğu desteklerden birisinin girişimcilik desteği olduğunu söyledi. Girişimcilere tavsiyelerde de bulunan Kızıltan, "Herkesin yaptığı bir işi yapacak olabilirsiniz ama bu işi herkesin yaptığı gibi yaparsanız başarı şansınız azalır. Başarı için farkınız olmalı, yenilik katmalısınız. MTSO olarak tüm girişimcilerin her zaman yanında olacağız. Destek vermeye hazırız" dedi.

Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Çağatay Güneş, "Eğitimlerimizi veren Hatice öğretmenimizin kurslar sırasında sizinle paylaştığı bilgiler büyük önem taşıyor. Her konuda işi önce kağıt üzerinde test edin. Her şeyi onaylıyorsanız işinizde de kesinlikle başarıya ulaşırsınız. Birlikte iş yapma alışkanlığını geliştirebilirseniz büyük başarılara imza atabilirsiniz" diye konuştu.

KOSGEB Mersin İl Müdürü Danyal Peker ise, geçen yıl 5 bin kişiye eğitim verdiklerini, bu yılın ise henüz yarısına dahi gelmeden sayının 3 bine ulaştığını kaydetti.

Konuşmaların ardından kursiyerler sertifikaların kavuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS