Göksu Irmağı'nda rafting keyfi 

Göksu Irmağı'nda rafting keyfi 

MERSİN'in Silifke ilçesinden geçerek Akdeniz'le buluşan Göksu Irmağı, rafting tutkunlarını ağırlıyor.

Erol OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Silifke ilçesinden geçerek Akdeniz'le buluşan Göksu Irmağı, rafting tutkunlarını ağırlıyor.

Silifke Taşeli Doğa Gezginleri grubunun üyeleri, Göksu Irmağı'ndaki rafting etkinliğinde buluştu. Mut ilçesinin Hocalı Köyü'nde başlayan rafting heyecanı, Silifke'nin Kargıcak Köyü'nde sona erdi. Heyecan dolu anların yaşandığı rafting etkinliği, renkli görüntüleri de beraberinde getirdi.

Grubun amaçlarından söz eden Doğa Gezginleri Başkanı Yasin Bulundu, insanları doğayla buluşturmak istediklerini belirterek, "Hafta sonları tatilimizi değerlendirip, insanlara yeni yerler, güzellikler tanıtıyoruz. İnsanların yoğun ilgisi bizi mutlu ediyor. Bu hafta da Göksu Irmağı'nda rafting programımızı gerçekleştirdik" dedi.

Irmağın rafting için uygun bir yapıda olduğunu ifade eden Bulundu, "Güzergah boyunca farklı güzellikler gördük. Vadinin ırmak kenarlarından çıkan buz gibi sular, cilde faydalı çamurlar olduğunu öğrendik. Çamur banyosu yaparak yüzme imkanımız oldu. Silifke dışından gelen yerli-yabancı gruplar da burada rafting yapıyorlar" diye konuştu.

Bulundu, ırmağın ilçe turizmi ve tanıtımına önemli katkılar sağladığını da sözlerine ekledi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS