Hanımeli Pazarı için yer tahsis kuraları çekildi

Hanımeli Pazarı için yer tahsis kuraları çekildi

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, belediye tarafından kadınlara yönelik hayata geçirilecek olan Hanımeli Pazarı için yer belirleme kuraları çekildi.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde, belediye tarafından kadınlara yönelik hayata geçirilecek olan Hanımeli Pazarı için yer belirleme kuraları çekildi.

Belediye tarafından planlanan ve daha önce başvuruları için duyurusu yapılan Hanımeli Pazarı'nın stant numaraları kura çekimi Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Kura törenine Belediye Başkanı Şevket Can, Başkan Yardımcısı Serap Kurtçu, Zabıta Müdürü Ramazan Gözener ve başvuru yapan kadınlar katıldı.Toplamda 103 standın yer alacağı Hanımeli Pazarı Hazreti Danyal meydanındaki alanda kurulacak.

Tarsuslu kadınlara ekonomik ve sosyal katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, haftada bir gün  işletmeciliğini kadınların yapacağı pazarı kuracaklarını söyledi.

Kadının hayatın içinde olması gerektiğini söyleyen Can, "Hanımeli Pazarı, hanımların kendi ayakları üzerinde durmaları ve kadına şiddete karşı güçlü kadın mücadelemizde ufakta olsa bir katkıdır. Tarsuslu kadınlar için çok güzel bir fırsat oluşturduğumuzu düşünüyorum. Şuan için Pazartesi günleri olacak. Yer olarak merkezi bir noktada şimdilik karar kıldık. Hz. Danyal meydanında  başlayacağız. Arz-talebe göre yer değişebilir ve gün sayısında oynama yapabiliriz. 103 standımız var. Tarsuslu hanımlar kendi ürettikleri el emeği göz nuru kendi elişlerini ve kendi ürettikleri gıda maddelerini stantlarda satacaklar" dedi

Konuşmaların ardından kuralar çekildi.
FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS