Hayvan parkının üyeleri buzlu meyvelerle serinliyor

Hayvan parkının üyeleri buzlu meyvelerle serinliyor

MERSİN'in Tarsus ilçesinde yer alan Hayvan Parkı'nın sevimli üyeleri, aşırı sıcaklarda buzlu meyveler ve yağmurlama sulama sistemiyle serinliyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde yer alan Hayvan Parkı'nın sevimli üyeleri, aşırı sıcaklarda buzlu meyveler ve yağmurlama sulama sistemiyle serinliyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; Temmuz ayında başlanan serinletme yöntemleri uygulaması ile 76 türden bin 300 hayvanın bulunduğu parktaki hayvanlara düzenli olarak buzlu meyveler veriliyor. Hayvanların yaşadığı bölümlerde yer alan yapay dereler, havuzlar ve şelalelere de buz takviyesi yapılıyor. Koyun, keçi, deve ve kümes hayvanların serinletilmesi için yağmurlama sistemi oluşturuluyor.

Hayvanların termal konforunun büyük önem arz ettiğini belirten Hayvan Parkı Biyoloğu Altay Atlı, "Hayvanların sıcaktan etkilenmemeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Hayvanlarımızı yazın sıcaktan, kışın soğuktan koruyoruz. Buradaki yapılan bütün çalışmalarda, hayvanların refahını öne çıkarıyoruz. Onların yaşam alanlarını doğal ortamlarına en yakın şekilde ayarlamaya çalışıyoruz" dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS