İbrahim Bölükbaşı Bahşiş'te yeniden 'Başpehlivan'

İbrahim Bölükbaşı Bahşiş'te yeniden 'Başpehlivan'

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen güreş müsabakalarında İbrahim Bölükbaşı yine Başpehlivan oldu.

Tolunay DUMAN/ TARSUS(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen güreş müsabakalarında İbrahim Bölükbaşı yine Başpehlivan oldu.

24'üncü Hıdırellez etkinlikleri kapsamında, Tarsus Belediyesi tarafından Özelbahşiş İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen müsabakaları, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP'li Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve vatandaşlar izledi.

Son 20 yılın kıran kırana geçen en güzel güreş müsabakalarından birisini izlediklerini ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Can, "Güreş ata sporudur. Önümüzdeki hafta 5-6 Mayıs tarihlerinde de Hıdırellez etkinliklerimiz devam edecek. Bahşiş'te bu sene 2'nci Güreş müsabakasını düzenledik. Bu sene katılım daha fazla oldu. Artık Bahşiş'te güreş müsabakası geleneksel hale geldi. Her sene düzenlenecek. Ata sporumuza sahip çıkıyoruz. Sahip çıkmaya da devam edeceğiz" dedi.

500'e yakın sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda İbrahim Bölükbaşı, rakibi Süleyman Karadeniz'i yenerek başpehlivan oldu. Güreş müsabakalarından sonra derece alan sporculara madalyaları takdim edildi.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS