İmar barışı için ücretsiz hizmet

İmar barışı için ücretsiz hizmet

– ERDEMLİ Belediyesi, imar barışından yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden daha kolay ve daha rahat işlem yapabilmeleri için ücretsiz olarak beyan girişi hizmeti veriyor.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – ERDEMLİ Belediyesi, imar barışından yararlanmak isteyen vatandaşların e-devlet sistemi üzerinden daha kolay ve daha rahat işlem yapabilmeleri için ücretsiz olarak beyan girişi hizmeti veriyor.
7143 Sayılı İmar Barışı yasasından yararlanmak isteyen vatandaşların kolay, hatasız ve anlaşılır bir şekilde başvurularını yapmak üzere belediye halkla İlişkiler biriminde oluşturulan 4 ayrı masada verilen hizmetin vatandaşlara kolaylık sağlamak ve daha bilinçli, hatasız ve kolay bir şekilde e-devlet sistemi üzerinden işlem yapılabilmesini amaçlıyor.

BAŞVURULAR ÜCRETSİZ
Piyasada bu hizmeti veren birçok noktanın oluştuğunu ancak yüksek miktarda ücret alınmasından dolayı vatandaşların şikayetlerinin giderek artması üzerine böyle bir uygulamaya geçtiklerini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Belediyemiz vatandaşlarımızın başvurularını ücretsiz olarak yapmaktadır. Özellikle köyden mahalleye dönüşen yerleşim bölgelerimizde vatandaşlarımız bu konuda yeterli bilgiye sahip değil. Bu vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve işlerini kolaylaştırmak için Halkla İlişkiler biriminde görevlendirdiğimiz personellerimiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet vererek yardımcı oluyorlar. Böylece hem belediyemiz açısından emlak kayıtlarının daha sağlıklı işlenmesi gerçekleşiyor, hem de bu yasadan yaralanarak yapı kayıt belgesi almak isteyen vatandaşlarımıza rahat ve güzel bir ortamda çaylarını içerken, güler yüzlü ve sıcakkanlı bir şekilde bu hizmeti veriyoruz" dedi.

İLÇE NÜFUSU 5 KAT ARTTI
Yaz mevsiminin gelmesiyle yayla ve deniz sezonunun başladığını, buna paralel olarak ilçe nüfusunun yaklaşık 5 kat arttığını ifade eden Başkan Tollu, böylelikle artan nüfus ve hizmet yoğunluğuna rağmen belediyenin bir asli görevi olmamasına rağmen sorumluluk anlayış ile bu hizmeti de verdiklerini, bundan da belediye olarak kendilerinin, hizmeti alan olarak vatandaşların büyük memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS