İşçilere bayram müjdesi

İşçilere bayram müjdesi

MERSİN’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, taşerondan belediye bünyesine geçen işçilere Ramazan Bayramı öncesi ikramiye, banka promosyonu ve yemek parası olmak üzere toplam 3 bin 251 lira verecek.

Gülhan DEMİRCİ/MERSİN, (DHA) - MERSİN’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, taşerondan belediye bünyesine geçen işçilere Ramazan Bayramı öncesi ikramiye, banka promosyonu ve yemek parası olmak üzere toplam 3 bin 251 lira verecek.

Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediye otoparkında işçilerle bir araya geldi. Taşeronda çalışan tüm personelin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye bünyesine geçtiğini belirten Başkan Tarhan, her zaman çalışanına en yüksek ücret vermeyi amaç edindiklerini dile getirdi.

İşçilere ödenecek ücretlerle ilgili bilgi veren Tarhan, "Belediyemizin yüz akı olan çalışanlarımızın kadromuza geçişiyle birlikte ücret belirlemesi yaptık. Yeni bir bankayla anlaşarak önemli bir promosyon desteği sağladık. Ancak geçişler nedeniyle çalışanlarımız bu promosyona Ramazan Bayramı öncesi kavuşabilecekler. Haziran ayında en düşük ücret 1846 lira olacak. Buna ek olarak 105 TL yemek ücreti ve bayram nedeniyle de çalışanımıza 200 TL ikramiye vereceğiz. Bankalarla yaptığımız anlaşma sonrası bir defaya yönelik alacakları promosyon ücretine bizde kendi yetkimizi kullanarak bir miktar katkı sunduk, 1100 TL’ye çıkmasını sağladık. Yani en az alan arkadaşımızın eline Ramazan Bayramı öncesi 3 bin 251 TL gibi bir para geçecek" dedi.

Tarhan, imkanların el verdiği ölçüde işçilerin maaşlarında artış yapabileceklerini sözlerine ekledi. Neşet Tarhan’ın verdiği müjde sonrası işçiler büyük sevinç yaşadı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS