İzol, ihracat verilerini yorumladı

İzol, ihracat verilerini yorumladı

MERSİN Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet İzol, "İhracatımızın artış göstermesi ve dış ticaret açığının her geçen ay azalması, iş dünyası adına sevindirici" dedi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet İzol, "İhracatımızın artış göstermesi ve dış ticaret açığının her geçen ay azalması, iş dünyası adına sevindirici" dedi.
Ticaret Bakanlığı'nın 2018 Ağustos ayı ihracat verilerine göre; ihracat 12 milyar 389 milyon dolar, ithalat ise 14 milyar 875 milyon dolara oldu. Dış ticaret açığı yüzde 57.95 azalarak 2 milyar 487 milyon dolar, ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 83.3 olarak gerçekleşti.
Yaşanan gelişmeyi değerlendiren İzol, "İhracatımızın her geçen ay ivme kazanarak artması, iş dünyası adına sevindirici. Üretim ve pazarlama ağında istikrar sağlandığı takdirde bu rakamlar daha sevindirici hale gelecektir. Özellikle Mersin bu rakamların artışında önemli bir pay sahibidir. Liman ve konumu itibari ile dış pazarda etkin rol oynayan Mersin, Türkiye'nin kalbi konumundadır. Bizler de bu durumu fırsata çevirerek daha fazla üretim, yatırım ve istihdam ortamı yaratmalıyız" ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS