Kadın ve çocuğa istismara karşı işbirliği

Kadın ve çocuğa istismara karşı işbirliği

– MERSİN Barosu ve Mezitli Belediyesi arasında hukuki desteğe ihtiyacı olan kadın ve çocuklara destek olmaya yönelik iki farklı protokol imzalandı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Barosu ve Mezitli Belediyesi arasında hukuki desteğe ihtiyacı olan kadın ve çocuklara destek olmaya yönelik iki farklı protokol imzalandı. Protokol kapsamında Mezitli Belediyesi Kadın Danışma Merkezi bünyesinde desteğe muhtaç kadın ve çocuklara hukuki destek sağlanacak.
Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’ın birlikte imzaladığı ilk protokolde Mezitli Belediyesi ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ile ortak hayata geçirilen Kadın Danışma Merkezi’ne başvuruda bulunan kadınlara hukuki açıdan destek olma ve yol göstermeyi hedefliyor. İkinci protokolde ise içerisinde bulunduğu olumsuz koşullar nedeniyle sosyal yardım, hukuki destek, rehberlik ve korunma ihtiyacı olan çocuklara yönelik işbirliği yer alıyor.
Mezitli Belediyesi Meclis Üyesi Şenol Çavuş ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Esra Alkan Uysal da katıldığı imza töreninde konuşan Baro Başkanı Yeşilboğaz, Mezitli Belediyesi ile birlikte birçok ortak çalışma yürüttüklerini belirterek, "Kadına ve çocuğa yönelik istismar konusunda baromuzun önemli çalışmaları bulunuyor. Başka projelerde birlikte çalışma yaptığımız Mezitli Belediyesi ile bu projede de birlikte hareket etmek istedik. Bu konuda duyarlılığı artırmak adına protokolümüzü imzaladık. En önemli sorunlardan birisi olarak gördüğümüz kadın ve çocuk istismarı konusunda üzerimize düşen görevi yapmak istiyoruz" dedi.
Belediye Başkanı Tarhan ise, Kadın Odaklı Belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerine ifade ederek, "Toplumumuzda maalesef özellikle kadınlar ve çocuklar büyük oranda mağduriyet yaşamaktalar. Tüm insanlarının huzur içerisinde yaşadığı mutlu bir kent yaratma hayaliyle çalışan Mezitli Belediyesi kadına ve çocuğa yönelik şiddete karşı mücadelede de öncülük etmesi gerektiğini düşünerek böyle bir proje hazırladık. Kadın Danışma Merkezi bünyesine başvuran ya da bizim tespit ettiğimiz desteğe ihtiyacı insanlarımız için hukuksal destek ve yol gösterici olacaktır. Bize her zaman olduğu gibi destek vererek yükümüzü hafifleten Mersin Barosuna teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS