Kanaryaları ile Tarsus’u tanıttı

Kanaryaları ile Tarsus’u tanıttı

– MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye personeli Murat Uluçam Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonunun düzenlediği yarışmalara kanaryalarıyla katılarak ödüle doymuyor.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde belediye personeli Murat Uluçam Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonunun düzenlediği yarışmalara kanaryalarıyla katılarak ödüle doymuyor.
8-11 Kasım 2018 Şanlıurfa’da yapılan Federasyon Kupası yarışmasına Murat Uluçam, 50 kanarya ile katıldı. 5 bin 600 adet kanaryanın yarıştığı yarışmada Uluçam, 9 kez 1’ncilik, 6 kez 2’cilik ve 6 kez 3’ncülük alarak Tarsus’u en güzel şekilde temsil etti.
Bir sonraki hedefinin Türkiye finali olduğunu ifade eden Uluçam, 2020 yılında Portekiz’de yapılacak olan Dünya yarışması için daha çok hazırlık yapacağını dile getirerek, Belediye Başkanı Şevket Can’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Personeliyle gurur duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, Murat Uluçam’ın Tarsus’u en iyi şekilde temsil ettiğini dile getirdi.
Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonunun düzenlemiş olduğu yarışmalara katılan Uluçam’ın 2014 yılından bu yana birçok yerel yarışmadan dereceleri ve Türkiye şampiyonluğu bulunuyor. Uluçam, İstanbul Enternasyonal yarışmasında da yurt dışından gelen yarışmacıların ve yerli yetiştiricilerle birlikte katılmıştı. Toplam 6600 kuşun yarıştığı ve yabancı hakemlerin görev aldığı yarışmaya 25 kanarya ile katılan Uluçam, 6 kez 1’ncilik ve 2 kez 2’ncilik almıştı. 

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS